"Беласица 1923" измъкна 3 т. в Марикостиново

27 октомври 2010 00:14   11 коментара   16461 прочита
Ив. Златински

"Беласица 1923" удържа първата позиция в зона “Струма” , побеждавайки като гост “Струма” /Марикостиново/ с 2:1. След като петричани си позволиха да пропуснат две чисти положения до 10-та мин. чрез Стоименов и Хаджиев, първи до гол се добраха домакините в 21-та мин. След още 11 минути игра Десислав Токов изравни, възползвайки се от добро центриране от корнер на Филип Герчев. Двадесет минути преди края Герчев отново центрира прецизно и Методи Стоименов-Геелс оформи крайното 1:2.

Стана добър мач, това беше най-добрият ни съперник от началото, похвали домакините треньорът на "Бела" Иван Златински. В следващия кръг комитите приемат "Спартак" /Склаве/, а най-сериозният им опонент Първомай гостува на "Светкавица" /Митиново/, след като в този кръг разби другата "Беласица" от едноименното село със 7:1. Двата тима продължават да са начело с еднакъв брой точки, като предимството на петричани идва от победата в директния двубой.