"Банско" сефтоса подарените екипи от Д. Бербатов с 0:0 срещу ЦСКА

10 октомври 2013 14:26   4 коментара   19173 прочита

Футболистите на „Банско“ сефтосаха подарените им наскоро от суперзвездата Димитър Бербатов нови екипи в скучна контрола с ЦСКА, която завърши 0:0 на стадион „Българска армия“ вчера. Гостите демонстрираха похвална активност в началото и първи стигнаха до добра възможност да открият резултата. На чиста позиция в 5-та мин. беше изведен Атанас Чипилов, но пропусна да преодолее Стоян Колев. Армейците не приличаха на себе си и не успяха да застрашат вратата на втородивизионния си опонент до 25-та мин. Две минути преди това Руслан Иванов шутира към мрежата на столичани, но след рикошет топката излезе в корнер. Юношата на „Левски“ Павел Петков стреля опасно в 34-та мин., ала капитанът на червените Ст. Колев пак спаси.

Избраниците на наставника Стойчо Младенов стигнаха до нещо по-интересно пред вратата на Веселин Ганев едва пет минути преди края на първото полувреме, спечелвайки пряк свободен удар пред наказателното поле на банскалии. С изпълнението се нагърби бразилецът Ревсон, но стреля в аут. В последните секунди преди почивката Мартин Станкев се озова на удобна позиция и шутира в тялото на защитник. През втората част гостите продължиха да бъдат далеч по-активни от именития си съперник. В 52-та мин. Сергей Георгиев прати кълбото встрани от рамката, а в 56-та мин. Кристиян Узунов засече с глава, но също неточно. 3 минути по-късно, след центриране отдясно, С. Георгиев бе оставен сам в големия пеналт, би от движение, но Ст. Колев отрази, след което топката срещна гредата. Това като че стресна домакините и в 79-та мин. Григор Долапчиев бе изведен очи в очи с Александър Стоянов, но стреля в ръцете му. В 83-та мин. и Николай Дюлгеров безуспешно обстреля вратата на „Банско“.

ЦСКА: Колев, Василев /46-Николов/, Грънчов, Райков, Мартински /60-Маринков/, Дюлгеров, Хауърд /85-Маджаров/, Ревсон, Долапчиев, Кировски /46-Атанасов/, Сидибе.

„БАНСКО“: Ганев /46-Ал. Стоянов/, Узунов, Ангелов /46-Кременлиев/, Шопов, Слаев /46-Топузов/, Димитров /46-Георгиев/, Иванов /46-Бенгюзов/, Войнов /70-Евтимов/, Станкев, Чипилов, Петков /70-Калистрин/.

Още за: ФК Банско   екипи   контрола   Още от: Спорт