“Банско” измъкна 1:1 във футболен екшън с трима изгонени

08 март 2010 00:20   2 коментара   15442 прочита
В. Кьосов
В. Кьосов

В. Кьосов

Бойчев и Златинов целят гредите, резервата В. Кьосов носи точката в края

“Банско” оцеля във футболен екшън с трима изгонени и измъкна 1:1 с “Балкан” на стадион “Свети Петър” вчера. Точката обаче може да се окаже скъпоценна на по-късен етап, защото с нея избраниците на наставника Красимир Манолов увеличиха преднината си в класирането. Домакинската издънка дойде 2 дни след като изпълнителният директор на банскалии Красимир Горанов навърши 56 години. През първото полувреме лидерът имаше превъзходство, но Владислав Златинов и Бойчев удариха гредите. В 30-та мин. Вл. Златинов стреля с глава, ботевградският страж изпусна топката и остана съмнение, че тя премина голлинията.

Минута след почивката един от най-добрите до този момент Недко Миленов получи втори жълт картон от рефера Цветан Георгиев и пое към съблекалните. Четвърт час преди края Петър Лаков засече центриране между краката на Атанас Аршинков и изведе “Балкан” напред. В 87-та мин. Цветелин Ралчовски дръпна Вайс Кьосов за фланелката и бе отстранен. Минута след това Веселин Стойков асистира за изравнителното попадение на Кьосов. В продължението червения цвят видя и Радослав Филипов от гостите.

Доволен съм от точката с оглед развитието на срещата. Има и такива трудни мачове, които е важно да не загубиш, коментира Кр. Манолов.

“БАНСКО”: Аршинков, Шопов /70-Кьосов/, Крушовски, Топузов, Цветков, Миленов, Мангурев /85-Раев/, Динков, Бойчев, Стойков, Златинов.