Банскалийката Д. Кадева 42-а в преследването в Австрия

18 януари 2012 00:18   1 коментар   10339 прочита

Банскалийката Даниела Кадева завърши на 42-о място в преследването /7,5 км/ от програмата на биатлона в рамките на Първите зимни младежки олимпийски игри, провеждани в Инсбрук. Родената на 01.01.0994 година състезателка тръгна от 38-ма позиция, на която финишира в спринта ден по-рано, премина без грешка на първия огневи рубеж, но хубавите неща бяха дотук. Нашето момиче направи общо 5 грешки в оставащите 5 стрелби, като фатална се оказа последната от тях, когато Кадева на 3 пъти не уцели мишената, което означаваше закъснение от 11,24,8 мин. Другата ни представителка Мариела Георгиева тръгна 40-а, но се движеше по-бързо по трасето и след 5 грешки в стрелбата завърши 37-ма. Бягането не ми се получава.

Мислех, че в преследването ще се представя по-добре, но не стана. Дано в следващите стартове да ми върви повече, заяви Даниела Кадева. Призьорките от спринта само си размениха местата на почетната стълбичка, като в преследването шампионка стана третата от спринта, рускинята Уляна Кайшева /26,01,3 мин./, победителката от предния ден Франциска Преус взе сребърния медал, а вицешампионката от понеделник Галина Вишневская /Казахстан/ този път се задоволи с бронз. При момчетата Ради Пъловски записа най-предно класиране сред родните биатлонисти, финиширайки на 26-о място в 10-километровото преследване, докато Денислав Шехтанов завърши на 39-а позиция.

Още за: Д. Кадева   биатлон   игри   Още от: Спорт