“Атлетиците” от Грамада триумфираха с шампионската титла, пият бира от 3-литрова чаша-купа

20 април 2010 00:20   6 коментара   13587 прочита
Нервите не са добър съветник

В тридневната надпревара се включиха 68 отбора с 680 футболисти от 3 области

Отборът на “Атлетик” от благоевградския квартал “Грамада” триумфира с шампионския приз на турнира “Аматьори срещат професионалисти” в областния център на Пиринско под егидата на “Ариана” и БФС. В надпреварата на изкуствените терени на хотелски комплекс “Езерец” се включиха 68 състава с 680 футболисти от 3 области - Благоевград, Кюстендил и Перник. По пътя си към титлата първенците записаха 6 победи в 6-те си мача с голова разлика 25:10.

На финала “Атлетиците” се справиха с дузпи 7:5 след равенство в редовното време 2:2 с един от съставите с най-дълга история - “Топлофикация” /Пк/, създаден през 1982 г. “Феста” спечели сблъсъка за третото място с 3:2 срещу “Зона Ц”. Шампионите получиха специална ръчно изработена купа във формата на чаша “Ариана”, пълна с 3 литра бира. Трофея и медалите на призьорите връчи лицето на турнира - актьорът от “Шоуто на Слави” Краси Радков. На награждаването присъстваха майката на звездата на “Манчестър Юнайтед” Димитър Бербатов - Маргарита, и главният секретар на Аматьорската футболна лига Валентин Чакъров, който зорко съблюдаваше за реда и организацията с активното съдействие на шефа на ОС на БФС Александър Кабзималски и заместника му Атанас Петкашев.

Турнирът на “Езерец” е първият от 10-те регионални квалификации, победителите от които се класират за големия финал в края на месец юли и ще излъчат най-добрия аматьорски отбор в България, който ще има уникалния шанс да срещне актуалния футболен шампион на страната.

Още за: турнир   аматьори   футбол   Още от: Спорт