Академик с първа победа далеч от дома

19 ноември 2012 13:21   2443 прочита

Баскетболен клуб Академик записа първа победа далеч от дома. Това стана при гостуването на Дунав 2007 в Русе, което бе спечелено с резултат 101-78. Благоевградчани продължават да делят 2-3 място с Икономическия университет, докато русенци са с 1 успех и 4 поражения. Русенци имаха малко по-добро начало.

Постепенно обаче Академик изравни играта и резултата, а след силна втора част взе аванс на почивката. В нея преднината стигна и до 13 точки, но до паузата бе намалена, а в третата част почти й стопена, след като малко преди края й стигна до 1 точки. В решителната част обаче гостите показаха силна игра в атака и в защита, а след серия от 10-0 по средата й разликата стигна до 18 точки и победителят стана ясен. Никола Трайков бе над всички за победителите и завърши с 36 точки и 9 борби. В следващия кръг Академик приема Casino Capitol Спартак МВР в дерби мач.