“Академик Благоевград” бие в трета поредна контрола

07 октомври 2011 00:18   2 коментара   12436 прочита
Добрата игра на студентите кара публиката в благоевградската зала да се множи от мач на мач

Баскетболистите на “Академик Благоевград” победиха “Овергаз” /Сф/ с 82:65 /22:11, 33:27, 56:48/ в контрола в залата на ЮЗУ “Н. Рилски”. По този начин студентите продължават без загуба в предсезонната подготовка, а успехът е трети поред, след като два пъти се наложиха над дублиращия тим на “Балкан”. Отличен мач изнесоха новите попълнения Пламен Дончев и Дарин Иванов, който показа защо е един от лидерите на младежкия национален отбор до 20 г. Добре се включиха центърът Златин Запрянов и пристигналият от “Рилски спортист” Красимир Георгиев.

От местните състезатели най-много игрови минути записа Иван Крайков, който се понрави с борбата си под коша, където овладя важни топки. Старши треньорът на домакините Петър Клечков даде шанс на всички 16 баскетболисти, с които разполага в момента. Липсваше само капитанът Явор Иванов, който въобще не се появи в залата.

“АКАДЕМИК БЛАГОЕВГРАД”: Дончев-12, Запрянов-15, Манов-5, Ангелов-4, Голчев-4 /Крайков-5, Д. Иванов-12, Кудинов-6, Кр. Георгиев-10, Михайлов-5, Мирчев, Ат. Иванов, Костов, К. Атанасов, Кичев-2, Крилатски-2/.

Още за: баскетбол   контрола   академик   Още от: Спорт