10 от “Места” оцеляха в драма с дузпи срещу резервите на “Пирин” /Рз/

17 септември 2010 00:18   1 коментар   18351 прочита
Георги Шишков

Домакините пак почват с пасив от съблекалнята, показват 100-процентова успеваемост при наказателните удари

“Места” премина в следващия кръг за купата на АФЛ след драматична победа след дузпи със 7:6 над “Пирин” /Рз/ в Хаджидимово. Двубоят не сбъдна очакванията за лесен успех за избраниците на наставника Атанас Пецев, които паднаха с 0:2 от същия съперник на стадион “Д. Лекин” в мач от Югозападна “В” група в неделя. Треньорът на гостите Иван Стойчев бе дал почивка на повечето от титулярите си, но заместниците им дадоха максимума, за да го впечатлят. “Места” пак инкасира ранен гол, вкара го в 5-та мин. Борислав Шопов с глава. В 30-та мин. Георги Керезиев изравни, но пиринци отново поведоха в края на първото полувреме, когато точен беше Цветан Варсанов. Ат. Пецев реагира с включването на Ангел Чилев и Манол Занев, което се оказа добър ход.

Георги Коджебашев нацели страничната греда в 55-та мин., добри шансове пропиляха още Керезиев и Ангел Глушков. В 61-та мин. Клъчков се контузи и остави своите в намален състав заради изконсумираните смени. Щурмът на хаджидимовци даде резултат и в 86-та мин. Чилев направи 2:2 и доведе нещата до дузпи. При тях домакините демонстрираха 100-процентова успеваемост, а от гостите пропусна Христо Огнянов. Поредното отсъствие на капитана Георги Шишков и опитния Илиян Масърлиев наведе местните фенове на мисълта, че двамата са с треньорска контузия.

“МЕСТА”: Симеонов, Попов, Савов /56-Имам/, Коджебашев, Стоилов, Ангелов /46-Чилев/, Клъчков, Шаматов, Керезиев, Глушков, Чивелиев /46-Занев/.

“ПИРИН” /РЗ/: Добрев, Славков /80-Джолев/, В. Варсанов, Родов, Янкулов, Ушев, Петров, Ал. Христов /65-Тюфекчиев/, Огнянов, Цв. Варсанов, Шопов /75-Калоянов/.