10-г. Вертер от Дупница с две купи на пинг-понг, в училище пълен отличник

19 декември 2011 00:18   4 коментара   9534 прочита
Малкият Вертер /вдясно на най-високото стъпало на почетната стълбичка/ отличник и в любимия спорт, и в училище

Две шампионски купи спечели 10-годишният Вертер Стоилов от Дупница в турнира по тенис на маса "Млади звезди" в столицата. Талантливият малчуган се състезава в по-горната възрастова група на 12-годишните, но това не му попречи да триумфира убедително. На финала той надви старозагореца Никола Дойчев. Третото място заслужи друг дупничанин - Р. Котев. Втория трофей В. Стоилов взе в надпреварата на наборите си, в която обаче се явиха малък брой участници и мачове не се играха.

Опонентът му Н. Дойчев пак бе класиран втори. Неговият брат Илиян Дойчев също се окичи със сребро при 15-годишните, където първи е Д. Дечев /Димитровград/. При момичетата до 12 г. на почетната стълбичка се качиха В. Стефанова, Р. Манолова и Е. Влайкова. Шампион до 15 г. стана перничанката Е. Стаменова, която се наложи във финалния сблъсък над съгражданката си Л. Недялкова.

Вертер тренира от 4 г. Освен в играта с малката топка е пълен отличник и в училище, хвалят го роднини и учители.

Още за: В. Стоилов   тенис   маса   Още от: Спорт