Николай Денков: Ще върнем инвеститорите с добавена стойност в Благоевград

30 март 2026 20:09   19 коментара   6055 прочита


Основният проблем в Благоевград, пряк резултат от националната политика и държавното управление чрез корупция и зависимости в последните две години, е недостигът на инвеститори, които да направят района привлекателен за активни и млади хора. Това споделиха граждани и студенти с акад. Николай Денков, водач на листата на ПП-ДБ в МИР 1 Благоевград по време на посещението му в града в неделя.

“Двата университета в Благоевград са истинско богатство, чийто потенциал в момента не може се използва пълноценно за развитието на самия регион. Централната власт трябва да осигури благоприятни условия за инвеститори именно в такива университетски региони, в които млади хора да останат да работят, да се развиват като предприемачи в сферата на новите технологии, включително да изберат Благоевград като център за дистанционна работа с целия свят”, каза акад. Денков.

Ключова за привличането на инвеститори е ликвидацията на корупцията в държавата,  наследена от модела “Пеевски-Борисов, както и спирането на натиска на държавните институции към бизнеса. Докато не бъдат премахнати от управлението на държавата, тези фактори ще отблъскват всеки, който може да добави стойност към работещите хора в Благоевград. 

Жителите на Благоевград споделиха с Денков удовлетворението си от кмета на общината Методи Байкушев. Те изразиха надежда централната власт да не бави повече средствата по общинската програма, въведена като стандарт за подкрепа на общините по време на кабинета “Денков”. Община Благоевград успешно управлява и европейски средства, като в началото на март кметът Байкушев представи Визия за Благоевград с 8 ключови проекта. 

Сред подобренията на градската среда, за които община Благоевград има нужда от финансиране с подкрепа от Народното събрание, са и осигуряването на  повече възможности за спорт на открито - освен за деца, младежи и родители. . 

Хората бяха единодушни - важно е държавата да не саботира местната власт, а да я подкрепя максимално, за да се подобрят градската среда и животът на хората.  

Пътят е ясен - гласуване с номер 7 за коалицията ПП-ДБ на парламентарните избори на 19 април.

Купуването и продаването на гласове е престъпление.

 


Още от: Политика

Принтирай статия
19 коментара
30 Март 2026 20:22 | Благоевград
Оценка:
23
 (
27
 гласа)

Лъже


30 Март 2026 20:24 | Жител
Оценка:
12
 (
22
 гласа)

Единственият шанс да се върнат инвеститори т тоя град е, ако си приберете ненормалния кмет и сектата му в София или в Петрохан.


30 Март 2026 20:29 | Хах
Оценка:
20
 (
28
 гласа)

Бягай бе смешник, само лъжи, взимайте си неадекватния кмет и си ебете майката


30 Март 2026 20:32 | Бриндо5
Оценка:
22
 (
26
 гласа)

То и байкушев щеше да ги върне, ама две години нищо. Вие сте лъжци и гейове


30 Март 2026 20:59 | Беседката на джамията
Оценка:
23
 (
27
 гласа)

Мухльо, нали байкушо от три години ги връща тия инвеститори? Тоя скапаняк преди теб, Цеков, говореше пък за ниски данъци. Лажете та се кинете!


30 Март 2026 21:55 | Добре
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Ок


30 Март 2026 21:56 | Добре
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Ок


30 Март 2026 21:57 | ....
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Е иии


30 Март 2026 22:39 | джумалия
Оценка:
16
 (
20
 гласа)

И Байкушо ги върна 3-та година нищо


30 Март 2026 23:01 | Стефчо
Оценка:
16
 (
20
 гласа)

На снимките: Смийгъла и Суриката лъжат ората в парк Даме Груев


30 Март 2026 23:33 | Иво Калушев
Оценка:
13
 (
15
 гласа)

Качвайте се при мен във кемпера, ше одим в село Влахи да се видим със крадливите зелени докато се държим за парапета и се оправяме по пеньоар.


31 Март 2026 00:04 | ул. Черно море
Оценка:
18
 (
18
 гласа)

Говорят за „инвеститори“, за „високи технологии“, за „иновативно бъдеще“. Чудесно звучи — почти като научна фантастика. Само че в реалността три години не могат да намерят едно парче земя за трафопост. Три години без ток. Три години в режим „оцеляване по тъмно“.
И най-впечатляващото „иновативно“ решение — да сложат трафопоста пред прозорците ни. Е, ако това е визията за модернизация, явно ни готвят да станем туристическа атракция: „Елате да видите как се живее в 2026-та по технология от 1826-та“.
Инвеститори, технологии, развитие… Да, разбира се. Първо да включат лампата, после да говорят за бъдещето.


31 Март 2026 08:45 | отвратен
Оценка:
15
 (
15
 гласа)

''АКАДЕМИЧНО '' БЛЯ, БЛЯ, БЛЯ . ТАЗИ ПП ОВЦА СИ ЗАСЛУЖАВА ЗАБРАВАТА, НО НЕКА ЗА СУПЕР МЕСИЯ СЕ ИЗЖИВЯВА.


31 Март 2026 08:56 | Драгойчо
Оценка:
15
 (
15
 гласа)

Само дето още Асен Василев не е дошъл да ни обяснява за метрото в Благоевград. И това ще ни обещаят. Както "рипаха" за аквапарк, а 3 години по-късно го няма. "Рипаха", че ще живеем добре, ще има пари, ще спрат кражбите, няма да харчат милиони за цветенца - вдигнаха ни данъци и такси почти 2 пъти повече от София плащаме, кражбите не видяхме да спрат, а за озеленяване на зелени площи, писани "кални петна" дават над 1. 4 млн. лв. без ДДС на рашкови фирми. Радев и ПП са си подобни, то Радев ги роди на тези ПП. Обещания, обещания, обещания - резултат нулев, но ще ни стане "густо", като кажат Благоевград ще има метро, мотрисите идват!


31 Март 2026 10:37 | Гражданин
Оценка:
7
 (
7
 гласа)

Какви инвеститори бе, всички фирми който работят са от Пазарджик и близки до Пеевски, нали ще го борите с кметчето, а пък папкате от ДПС .Цялата партия ви е Ала-бала. Дано по-малко хора се излъжат да гласуват за вас.


31 Март 2026 10:45 | Николина
Оценка:
9
 (
11
 гласа)

В Благоевград е пълен хаус, само роми и трудно говорещи български език строителни работници. Очайващо положение, пълно безхаберие на байкушлев. Хвали се че имало сканиране, всички вече знаят кой ги работи. Това ли ти е бизнес и инвестиция. Оставка на цялата община, докато дойде Рашко.


31 Март 2026 12:22 | комбайнер
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

Ще, ще, ще, и така 37 години. То не остана време да живеем добре. На тези избори всички стари муцуни трябва да бъдат сменени. Трябват нови хора, необременени. Какво ново тепърва могат да направят данчо ментата и делян добрев, били в парламента по 10-12 мандата. Щом досега не са го направили, значи и в бъдеще няма да могат. Само нови хора! Струма, абе оправете си коментарите, не се качват


31 Март 2026 14:36 | Дилай лама
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

Аха ташаци….


31 Март 2026 20:12 | ?
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Добавена стойност ли, кой примат първи започна да говори за добавена стойност без да знае какво всъщност говори. Прочетете ЗДДС кой плаща “добавената стойност” и спрете да говорите глупости.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар