Иван Минков поднесе цветя пред паметника на загиналите за освобождението на Бараково
14329 прочитаКандидатът за кмет на община Кочериново от ПП ГЕРБ Иван Минков участва в церемонията по поднасяне на цветя пред паметната плоча на загиналите за освобождението на Пиринска Македония от турско робство в Бараково. Заедно с признателната общественост кандидат-кметът подкрепи идеята на организаторите на събитието за поставяне на паметник с имената на загиналите от региона на Кочериново.
В обръщението си към присъстващите Иван Минков отбеляза значението на събитията по време на Балканската война. “Ако я нямаше храбростта, силата и духа на дедите ни, може би Пиринският край нямаше да бъде свободен и днес ние нямаше да имаме история и родина”, подчерта кандидат-кметът от ПП ГЕРБ.
На 5 октомври 1912 г. части на Седма рилска дивизия преминават през Кочериново и Бараково е първото село, което българската войска освобождава. След това са освободени от османско владичество Горна Джумая, днешен Благоевград, и пиринският дял на Македония.
На празничното честване бе подчертано, че когато става дума за такива славни моменти от историята, когато свободата и честта са били водеща идея, днес няма място политиците да се различават по цвят, принадлежност, пристрастия, защото интересите на родината са над всичко.
Събитието, организирано от ВМРО, бе уважено и от кандидата за президент Красимир Каракачанов.






17
Много си тъб бе Сашееее
И осъжданите могат да си извадят такова - въпроса е какво пише в него, а специално за това лице на 100% гарантирам, че пише НЕОСЪЖДАН. Така, че преди да злословите и плюете получете достоверна информация, защото може и боя да си искарате някаде от вашата безгранична неграмотност.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.