Групата на екскмета Ал. Краваров ВМРО-СДС се обяви против "Синя зона" в Банско

08 декември 2012 13:36   20 коментара   21319 прочита


5-има съветници от Общинския съвет в Банско излязоха с декларация против въвеждането на "синя зона" в курортния град. Съветниците Александър Краваров, Ася Рупчина, Елена Янчовичина, Лазар Захов и Ивайло Ръхов са категорични, че новосъздаденото дружество "Общински паркинги Банско" няма да е в състояние да се самоиздържа и ще "легне" на общинския бюджет.

Платеното паркиране ще струва на гражданите, които живеят в зоните 120 лева, а за бизнеса 1440 лева за абонамент, твърдят опонентите на решението за създаване на Синя зона в града.

А. Щерева

20 коментара
08 Декември 2012 14:31 | Mitko
Оценка:
14
 (
24
 гласа)

Еми така е като си избрахме Кременци и Густунци да ни управляват!!!


08 Декември 2012 15:39 | Банцко
Оценка:
-3
 (
19
 гласа)

БМРО, на всяка манджа и мерудия.


08 Декември 2012 16:17 | Някой не гостунец
Оценка:
5
 (
21
 гласа)

Синя зона в Банско има,
започна и люта зима.
Паяци въртят на вред,
вдигат се коли без ред.

Опозиция на нож се хваща,
Общината вече ток не плаща.
Не във офис, а във къщи,
тази групичка се мръщи.

Негодува Краваровата хайка,
не може да открадне гайка.
Вместо паяка за тях да бачка,
пак разбиват скрита пачка.


08 Декември 2012 16:21 | До редакцията
Оценка:
1
 (
15
 гласа)

Объркали сте заглавието.
Би било правилно да се каже: "ТРУПАТА на екс-кмета Ал. Краваров ВМРО-СДС се обяви против "Синя зона" в Банско"

Защото са една трупа нереализирани артисти!


08 Декември 2012 16:30 | RA31
Оценка:
-2
 (
14
 гласа)

Къде останаха БСП? Нали и те са Ваши измекяри!
Сакарев и Юнчов.
В България няма на друго място аналог на Вашата простотия!!!
БСП+ВМРО+СДС=ПОДМЯНА ВОТА НА ИЗБИРАТЕЛИТЕ ВИ !
Все още нямате срам да се показвате пред хората!


08 Декември 2012 16:53 | deklaracia
Оценка:
3
 (
11
 гласа)

ДЕКЛАРАЦИЯ
на общинските съветници от групата „ВМРО-СДС” към Общински съвет – гр. Банско

Уважаеми съграждани,
Уважаеми дами и господа общински съветници,
Уважаеми г-н Кмет,

С настоящата декларация, ние, горепосочените съветници изразяваме дълбоко категоричното си несъгласие за въвеждането и функционирането на режим за почасово платено паркиране на моторни превозни средства на територията на Община Банско!
С това ние изразяваме и позицията на множеството граждани и споделяме становището на гостите, както и на представителите на бизнеса и неправителствения сектор в град Банско относно вредите и неудобствата, които ще предизвика т. нар. „Синя зона”.
Считаме, че новосъздаденото общинско дружество „Общински паркинги Банско” ЕООД няма да бъде в състояние да се самоиздържа, което ще наложи покриването на ежегодните загуби от дейността му да бъде за сметка на общинския бюджет.


08 Декември 2012 16:53 | deklaracia
Оценка:
2
 (
12
 гласа)

В тази връзка напомняме на всички общински съветници, които подкрепят безумната идея за издържането на такова общинско дружество и въвеждането на режим за платено паркиране, че е тяхна отговорността относно:
• налагането на практически нов вид местен данък на живущите в зоните за почасово паркиране в размер на 120 лв. годишно;
• налагането на нов данък върху бизнеса в размер на 1 440 лв. годишно за т. нар. служебен абонамент;
• налагане на публична такса на жителите без да има предоставяне на релевантна публична услуга насреща.
Напомняме и отговорността относно безумните и нечуваните параметри на режима за платено паркиране: зимен период – от 7, 00 до 22, 00 ч., летен период – от 8, 00 до 20, 00 ч. и в почивните дни – от 9, 00 до 14, 00 ч.


08 Декември 2012 16:54 | deklaracia
Оценка:
2
 (
12
 гласа)

Водени от горното, ние, в качеството си на съветници и на граждани, мислим, че поради неуместен стремеж за осигуряване на обещана заетост на определени лица, местният данъкоплатец ще бъде принуден да понесе още една немалка двустранна финансова тежест – натоварване на общинския бюджет от една страна и плащането за паркиране, от друга. Обръщаме внимание и на неудобствата и неудачите, които ще изпитат всички граждани, гости на града и водачи на служебни автомобили във връзка с краткотрайните престои в тези зони, проблемите с паркирането на множеството автобуси, които пристигат и нощуват в града по време на активния зимен сезон, както и паркирането на автомобили в района поликлиниката.
В заключение, заявяваме, че не считаме, че към настоящия момент организацията на паркирането в централната градска част е най-належащия проблем на града. По-важно е на този етап Общински съвет – гр. Банско да разглежда въпроси за развитието на ски зона Банско и проблемите на ски зона Добринище.


08 Декември 2012 16:54 | deklaracia
Оценка:
0
 (
12
 гласа)

Нашият град е преуспявал от миналото, защото е имал на разположение богати ресурси и дадености, но и защото винаги е бил управляван с мъдрост. Решението за въвеждането на синя зона ние не считаме за мъдро и затова апелираме към колегите общински съветници да обмислят още един път предложението на кмета на Община Банско за въвеждане на режим за платено почасово паркиране в посока на защита на интереса на гражданите, които са ги избрали и които са им гласували доверие за ВЗЕМАНЕТО НА МЪДРИ РЕШЕНИЯ


08 Декември 2012 17:11 | ,1
Оценка:
3
 (
17
 гласа)

ИМАТЕ ПАРИ ЗА ДА СТЕ ПО КАФЕТАТА. В РАЗЛОГ КАТО ХОДИТЕ НЕ ДАВАТЕ ЛИ ПАРИ ЗА ПАРКИНГ


08 Декември 2012 18:12 | Зам.кмет Сашка Въчкова
Оценка:
4
 (
24
 гласа)

Като гледам теб, Сашке, гледам луната,
пъпчива си мила, пъпчива си злато!
Кратер до кратер по твойто личице,
селското в тебе не ще те предаде!

Дайте на Сашка тоалетна хартия,
да бърше срама от таз дандания,
мозък ти трябва, Саше любимо,
На Въчков, и Даря ще сложи, Венчило!

Без мозък си, Саше, но нямаш вина,
самочувствие не ти липсва, че е така,
обиди ти знае само устата,
мъжа ти с женено гадже стои си в кревата.

Саше, ех, Саше, кой те избра?
За политиката, Саше, ти си срама,
ходи си на село да гледаш овцете,
недей да си хабиш ти тук нозете.



09 Декември 2012 00:37 | СЕДЕСАР
Оценка:
1
 (
7
 гласа)

ВЪН Михайловистите от СДС


09 Декември 2012 02:15 | Изпатил
Оценка:
1
 (
13
 гласа)

Прав е Краваров, откъде на бизнеса в Банско пари и за синя зона ! Та нали Краваров като кмет им дереше по 10 кожи през сина си, през жена си и през неговия джоб докато им пусне разрешителните за строеж ! Така че прав е, бизнеса пари вече нема, ПАРИТЕ СА У КРАВАРОВ


09 Декември 2012 02:18 | До до редакцията
Оценка:
0
 (
12
 гласа)

Аа, реализирани са, реализирани- всички от ТРУПАТА на Кравата са милионери, с по два три хотела ! Ама се реализираха на чужд гръб и с чужди пари ! Иначе са си артисти- ама палячовци


09 Декември 2012 16:57 | pzelizka Maia
Оценка:
-1
 (
3
 гласа)

КОИ е кременез кои гостунез?
*Кирилизиран коментар.


09 Декември 2012 17:33 | do pzelizka Maia
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

Точно ти си тъп гостунец или кременец, научи се кои думи от латиница отговарят на кирилица за да няма КАЛИНКИ


10 Декември 2012 09:58 | 1111
Оценка:
9
 (
11
 гласа)

ИМА ВАЖНА НОВИНА ОТ БАНСКО С МНОГО ДЪЛБОКО ПОСЛАНИЕ - ИЗПОТРОШЕН Е КЛУБА НА ГЕРБ В ГРАДА, НАРОДНАТА ЛЮБОВ СЕ ИЗПАРИ И ОТТУК НАТАТЪК ЗАПОЧВА ГОНИТБАТА С КАМЪНИ. АПРОПО ТОВА МАЙ СЕ СЛУЧВА ЗА ПЪРВИ ПЪТ В БЪЛГАРИА - ЗАЩО ЛИ.....


11 Декември 2012 02:57 | Вальо
Оценка:
-3
 (
9
 гласа)

Кравата е най-наглия и най-алчния крадец у Банско


11 Декември 2012 10:03 | от Благоевград
Оценка:
8
 (
10
 гласа)

Мното одавна-10 години ползва семейството ми гр. Банско - курорта зима, лято но рпез управлението на екс кмета Краваров нямахме никакви проблеми нито го знаем нито го познаваме и нямахме проблеми със паркирането, а сега къде да паркираш сменяме с Кулиното заради паркинги и алчност на управници. На растояние от 1-2 км. център синя зона. ОСТАВЕТЕ ТУРИСТИТЕ ТЕ СА ВАШАТА ИНВЕСТИЦИЯ ЗАЩОТО ЩЕ ГИ ПРОГОНИТЕ ПО СЪСЕДНИТЕ СЕЛИЩА - АЛЧНОСТА ВОДИ ДО ЗАГУБИ .5


11 Декември 2012 11:51 | без име
Оценка:
7
 (
9
 гласа)

ей много злобни тия Гербаджий (гостунци и кременци оод) ка ве изочи БОКО тиквата като ви задада въпрос да се оправдавате и да обвинявате предишните ръководтства. Кажете колко е бюджета на общински паркинги оод да зная хората колко пари че лапнете и кажете колко пари че изкара синята зона на общината горе- долу минус 400 хиляди. Мизерници




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар