Въздушната линейка транспортира 8-месечно бебе от Гоце Делчев до София
27
февруари
2026
13:39
8519 прочита
8519 прочитаВ 9:30 ч. тази сутрин на градския стадион в Гоце Делчев кацна медицинският хеликоптер за спешна въздушна помощ.
Той беше повикан от МБАЛ „Иван Скендеров“, за да транспортира 8-месечно бебе до лечебно заведение в София.
Дежурният медицински екип д-р Тина Димитрова и медицинска сестра Поля Маркова от Регионална база за спешна медицинска помощ по въздуха /РБСМПВ/ – гр. София са се отзовали на сигнала. Заедно с пилотите капитан Александър Павлов и капитан Велин Андреев осъществяват полета между гр. Гоце Делчев и болнична вертолетната площадка на УМБАЛ "Света Екатерина".
Екип на УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов" с детски реанимобил и в присъствието на д-р Тина Димитрова, поемат малкия пациент и го транспортират до спешната болница.








7
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.