Въздушна линейка транспортира 13-годишно момче в тежко състояние от Сандански до Института по педиатрия в София
6976 прочитаТази сутрин му прилошало, паднало и направило гърч, подозират мозъчен оток
Въздушна линейка транспортира 13-годишно момче от Сандански до София, което е в тежко състояние и се нуждае от специализиран транспорт. Детето е транспортирано до столична болница днес сутринта. Около 06.30 момчето се почувствало зле, паднало на земята и направило гърч.
Закарано е в болницата в Сандански, интубирано е преведено с хеликоптера в Института по педиатрия, според лекарите се касае за мозъчен оток, обаче това не е окончателно установената причина за тежкото му състояние. Установено е, че момчето не е падало, няма травми, няма заболявания и не са открити и забранени субстанции, как се е стигнало до припадъка ще установяват в педиатрията.
Това е втора въздушна медицинска мисия в последните 48 часа в област Благоевград.
Ден по-рано въздушна линейка беше използвана за транспортиране на пациент пострадал в пожара край санданското село Левуново вчера.
П. Петров








5
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.