Талант по бокс от Благоевград с победа на Европейското за юноши

12 ноември 2013 10:07   1 коментар   13132 прочита

Един от големите таланти на българския бокс Емануил Богоев започна с победа участието си на Европейското първенство за юноши в Анапа, Русия. В кат до 48 кг. състезателят на БК Пирин победи в първия кръг молдовеца Егор Беженару с 3:0 точки. На ¼ финалите утре благоевградчанинът ще се боксира срещу Тар Сандор от Унгария. В тази най- лека категория участват 13 състезатели. В първенството участват 187 боксьори родени през 1997-1998 от 27 страни в 13 категории, а нашите представители са 7. Сред тях е и възпитаникът на отец Андон Шавулев Емануил Богоев. Петър Александров в кат. до 57 кг. победи по точки Ричард Ковач от Унгария. Останалите български боксьори ще играят през третия ден. Прави впечатление, че медал може да се спечели с две победи. Изключението е при “Тайсъна” Даниел Асенов. При победа на 13. 11. над Дмитри Дзашкевич(Беларус) той ще бъде сред медалистите.