
Първа копка! Сандански ще има нов православен храм!



*С „първа копка“ днес бе дадено начало на строителните дейности*
С благословията на Негово високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим, днес кметът на община Сандански – Атанас Стоянов, представител на фирмата – изпълнител и председателят на Общински съвет - Сандански направиха символична „първа копка“ за изграждането на нов православен храм „Събор на Св. Архангел Михаил” в жилищен комплекс „Спартак“.
Новият храм ще бъде двуетажен, като на втория етаж ще бъде разположена камбанарията. Конструкцията на сградата, проектирана безвъзмездно от арх. Тюлеков, е монолитна стоманобетонна, с разгъната застроена площ от 869 кв. м., а всички вътрешни мазилки ще се изпълнят така, че да позволяват стенопис. Капацитетът на новата църква ще бъде до 200 човека.
Цялата площ около храма ще бъде облагородена и озеленена, като е изграден и паркинг за 32 автомобила. Урбанизираната територия на сградите и съоръженията ще бъде подсигурена с достъпна среда за всички миряни.
Последният изграден храм в град Сандански е храм „Свети Георги Победоносец“, построен през 1951 г. и осветен през 1952 г., преди повече от 70 години, което е показателно за важността и значението на съграждането на новия храм, който ще събира под своя купол миряни от град Сандански, жилищен комплекс „Спартак“ и региона.
Вярата да ни обединява, както до сега и скоро, отново заедно, да пристъпим прага на съградената църква "Събор на Св. Архангел Михаил".
Цял живот ще ви останете по ниски от тревата и едва ли някога ще бъдете Кметове поне за Един Мандат.
Ще си бъдете цървули както сега.
Браво Кмете има хора където те подкрепят и ще е така и за напред.
Стига му правите реклама няма да стане повече кмет мравката защото е алчен и прос
Той не взе ли ГУМ ?
Ооо пак си направил схема
За свещи да ги давате порите що ги откраднахте !
Дийй СМЕХУРКО
Покажи се пред хората да те видим кой си всъщност а не се крий зад компютъра.
Въшка долна.
Вижте кой е изпълнителя -Монолит !!
Най големите Апаши
Някой му ги подхвърлил !
Никудински ЛЪЖЕЦ
Church трябва да е готов да монтира иконостаса на изток или на запад според посока "вятър политик".
В Благоевград е още по-грозна бъдещата църква!!!!! Която всъщност няма да се направи хахаха
Диййй Марко
И тоя ще стане поп, майко мила ..
Увеличи поръчката за дестакаградина двойно за да открадне сумата пари.
Гаден крадец си наско
Буратина идвай да си те яхна на конче !
Искам си те Пинокио !
Диии!
Остават ти 4 дни !
Дийй Смехурко
Ти с кирка в ръката си като затворник в концлагер !
Но ...май ще ти отива !
Идвай да си те пояхам на конче.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.