Професионални скейтъри откриват в неделя новия скейт парк в парк "Даме Груев"

29 октомври 2025 13:04   4 коментара   4620 прочита


Трима професионални скейтъри пристигат в Благоевград в неделя - 2 ноември, за да се включат в официалното откриване на обновения скейт парк в Парк „Даме Груев“, което започва точно в 15:00 часа.

Любителите на този спорт ще могат да се насладят на изпълненията на три от най-изявените имена в българската сцена на уличните спортове. Демонстрациите ще открие пионерът в екстремните inline кънки, многократен шампион и участник в международни състезания Кирил Траянов, известен с атрактивния си стил и трикове като Flatspin 900 и Fakie 1080.

 Своя стрийт стил ще демонстрира пред благоевградчани едно от най-разпознаваемите имена в българската BMX сцена популярният Боян Стоев, известен с многобройните си изяви в страни като Германия, Испания, Франция и Гърция.

Артистичния си поглед към движението и свободата в скейткултурата ще представи Димитрина Кръжанова – представител на street стила при ролковите кънки, която вдъхновява все повече момичета да опитат този спорт.

 Брейк групата на Dance Studio Déjà Vu с ръководител Добрин Янев ще внесе мощна енергия с улични танци и шоу, обединяващо спорт и изкуство – мост между две поколения на градската култура.

 Публиката ще има възможност да се включи в свободни демонстрации, да се запознае с участниците и да усети атмосферата на новото пространство – едно от най-модерните в региона.

Обновеното и разширено пространство на скейт парка включва две линии - за начинаещи и за по-напреднали. Инсталирани са нови професионални съоръжения - халфпайп, куотърпайп, кикъри, фънбокс, корнъри и др. Паркът е пригоден не само за скейтборд, но и за тротинетки (неелектрически), ролери, блейдъри и велосипеди — така младежите с различни интереси получават възможност да спортуват и да се развиват. В зоната са монтирани модерни ергономични фитнес уреди, включително такива за хора в неравностойно положение, както и две маси за тенис, което превръща мястото в истински спортен хъб.

 Модернизацията на скейт парка е част от общинската политика за подобряване на спортната и градска среда и има за цел да превърне пространството в модерно и многофункционално място за активен начин на живот и спорт на открито.


Още от: Общество

Принтирай статия
4 коментара
29 Октомври 2025 14:38 | Дидо
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Беше парк, сега е пренаселен жилищен квартал. Благодарности за Байкушев.


29 Октомври 2025 17:11 | Робот
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

Искаме Метката да се качи на ролерите, или Кимчев дето е по спорта тоя плужяк.


29 Октомври 2025 17:42 | Ким Чев Ун
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Дрискахте ли в новия кенеф над баражо?


29 Октомври 2025 22:10 | БайкУШЕВ
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

оправих улиците, почистих езерото, наместих плочките по центъра, осветих тъмния умрел град и сега за десерт слагам кочинките /без WC/и пускам скейтърите..... Рапорт даден/Рапорт приет !!!! - смешен Кмет




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар