Подобрени са качеството на питейната вода и състоянието на водопреносната мрежа в с. Мурсалево 

05 юли 2023 14:22   5 коментара   3882 прочита


 
Поредица от действия на ВиК оператора „Кюстендилска вода” ЕООД подобриха качеството на питейната вода в с. Мурсалево, община Кочериново. По график, съгласуван с кметския наместник на населеното място, на 29. 05. 2023 г. е почистено и измито основното водохващане „Робовица”. За времето от 07. 06. 2023 г. до 09. 06. 2023 г. е извършено почистване на санитарно-охранителната зона на напорните резервоари, а на 12. 06. 2023 г. е измит основно големия резервоар за с. Мурсалево. Измиване на малкия резервоар на селото е извършено на 20. 06. 2023 г. Същевременно е промита вътрешната водопроводна мрежа, а до края на настоящата седмица ще приключи ремонта на хлораторното помещение. 
Всички дейности в с. Мурсалево са извършени след съгласуване с кметския наместник на селото и в присъствието му, а приключването им е удостоверено с протокол, подписан от него и „Кюстендилска вода” ЕООД. 
Подобряване на услугата, предоставяна от ВиК оператора и повишаване качеството на питейната вода са спред основните цели на „Кюстендилска вода” ЕООД. Дружеството продължава с дейностите за изпълнението им на територията, която обслужва. 


Още от: Общество

Принтирай статия
5 коментара
05 Юли 2023 14:58 | Докога?
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Това заслужава похвала, ама водата в Кочериново си е все така негодна за пиене и увреждаща уредите ни!


05 Юли 2023 16:20 | .
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Какво стана в крайна сметка, вдигнаха ли й цената на 3 лева?


05 Юли 2023 19:03 | Благоевград
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Защо от чешмите на ул. "Ван Михайлов" в Благоевград цял ден тече кал???


05 Юли 2023 21:19 | .
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Това е лечебна кал, мажете се


06 Юли 2023 17:49 | .
Оценка:
0
 (
0
 гласа)





Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар