
Няма спиране! Ново рекордно покачване на цените на хранителните продукти

Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява цените на хранителните стоки на едро в България, се покачи миналата седмица с 1, 58 на сто до рекордните 2, 254 пункта. Показателят надмина най-високото си историческо ниво от 2, 222 пункта, постигнато в началото на май тази година.
Оранжерийните домати по-миналата седмица поскъпват с 4, 1 на сто и се търгуват по 3, 28 лева за килограм. Цената на оранжерийните краставици се вдига с 6, 9 на сто до 2, 78 лева за килограм. Зелените чушки поскъпват с 2, 7 на сто и се продават по 1, 87 лева за килограм, а червените скачат с 9, 2 процента и се търгуват по 2, 60 лв. /кг в края на седмицата.
Картофите поевтиняват с 1, 7 на сто и се продават по 1, 13 лева за килограм, цената на морковите се вдига с 2, 9 процента до 1, 07 лева за килограм на едро. Ябълките поскъпват с 1, 5 на сто до 1, 32 лева за килограм. Кравето сирене поскъпва с 0, 5 на сто и се търгува по 11, 55 лв. за килограм, а кашкавалът тип „Витоша“ поскъпва с 2, 9 на сто и се продава по 17, 62 лева за килограм.
Олиото този седмица намалява цената си с 0, 7 на сто до 4, 50 лева за литър. Пакетче краве масло от 125 грама поскъпва с 2, 5 на сто и се търгува по 2, 87 лева. Пилешкото месо прибавя 0, 2 на сто до 6, 10 лева за килограм. Яйцата поскъпват с 5, 9 на сто до 0, 36 лева за брой на едро в края на миналата седмица.

Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.