Грозна гледка в Благоевград! Детска площадка в кв. Еленово превърната в паметник на деградацията! Бунище! Майки пушат и хвърлят фасове, чаши от кафе, салфетки и какво ли още не...

05 юни 2024 14:06   40 коментара   19341 прочита


Това е детска площадка зад блок 37 в благоевградския квартал "Еленово". Площадката е нова, но прилича на сметище, направено от тези, които я използват. Направена за радост на децата и отдих на майките им, площадката се е превърнала е развъдник на микроби, заради купчините от фасове, салфетки, чаши от кафе и опаковки от закуски.

Празни кенове от бира и безалкохолни довършват грозната картина. Погледнато от страни мястото прилича клоака, около която играят деца.

Площадката, която беше изградена по времето на екскмета Атанас Камбитов известно време беше прекрасно място за игра на малчуганите, докато в нея не се "нанесоха" възрастните, които просташки започнаха да цапат, хвърлят и замърсяват безпощадно.

Въпросът е кой ще почисти мърльотията, превърнала площадката в паметник на деградацията ни. Не се ли срамуват живеещите в близост от това, което виждат. И после се зовем европейци, пък и самочувствие имаме. Самочувствие без грам култура и самосъзнание. Отнасяме въпроса на вниманието на общината. Все пак сме областен център и подобни гледки са позор!
П. Петров 


Още от: Общество

Принтирай статия
40 коментара
05 Юни 2024 14:13 | ....
Оценка:
8
 (
18
 гласа)

Чувала е разкъсан от Кучета


05 Юни 2024 14:15 | realist
Оценка:
28
 (
32
 гласа)

КАКВИТО РОДИТЕЛИТЕ, ТАКОВА И ПОТОМСТВОТО . ТОВА ГЛЕДАТ, ТОВА И ЩЕ ВЪРШАТ


05 Юни 2024 14:40 | Струмата
Оценка:
-3
 (
19
 гласа)

Тва е най смешния вестник в историята редакторите разчитат само на интригата нищо не става от тех


05 Юни 2024 14:42 | Струма
Оценка:
0
 (
10
 гласа)

По долни са даже от куките


05 Юни 2024 14:54 | Благоевград
Оценка:
18
 (
26
 гласа)

В Еленово живеят селяните, какво искате :))))


05 Юни 2024 14:54 | Стършел
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

А дамски превръзки и презервативи имаше ли ?


05 Юни 2024 15:04 | Аз
Оценка:
14
 (
14
 гласа)

Прост народ, слаба държава. Затъваме все повече, заслужавам си съдбата.


05 Юни 2024 15:09 | Ангел
Оценка:
8
 (
20
 гласа)

сега да не хвърлите вината на кмета пак? Че така е най-удачно. Той да носи отговорност за поведението на група ненормалници, които не знаят къде се намират след една бира...


05 Юни 2024 15:16 | Всичко с малко акъл се из
Оценка:
5
 (
9
 гласа)

В центъра останаха пенсионерите


05 Юни 2024 15:17 | Георги
Оценка:
4
 (
12
 гласа)

Е та много ясно. Кмета е длъжен да ходи по гъза на всеки олигофрен дето троши и хвърля. А па най устати са тея недо. баните домакини с претенции


05 Юни 2024 15:20 | Лох нес
Оценка:
4
 (
16
 гласа)

Да Метката е ВИНОВЕН ! Гъмжи от бездомни кучета по в града и кварталите ! Кучетата са скъсали торбите с боклука, и затова е такъв пейзажа .
Кмете, събирай сметта редовно брато....


05 Юни 2024 15:22 | зелен
Оценка:
5
 (
7
 гласа)

Не е оправдано, един цапа, десет чистят, но дигнаха им надниците. Чувала е скъсан, требат бетонови гащи. Но от кошарите още на времето си дойдоха с песовете - тогава ги требеха. Но нема стока нема кошарири, сичко дома -ЦИВИ ЛИЗА Ц И Я. Мераците на чичо Денча - проработиа! Вместо зайчарници, лисичарници, овцеферми, кравеферми и т. н. ОНИ гледаа кучещиня - ЗАЩО - дано прозрете отговора. Сите последно време са ГОВ ВАА ЧИИ - ДЮНЕРпача с овкусители. ДА Ви е сладко!


05 Юни 2024 15:44 | Гласоподавател
Оценка:
-2
 (
14
 гласа)

Тръчи-лажи или неговите тролове уволнени от общината за некадърност и кражби са разкъсали чувала
и са го снимали да създадат интрига... Тия са готови на всичко!


05 Юни 2024 16:01 | Вяра
Оценка:
3
 (
11
 гласа)

Ясно е че някой нарочно го е направил, не обвинявайте майките, имаше двама бивши директори от озеленяване счупиха прозорците на македонския клуб най-вероятно са те, защото новия кмет ги уволни за кражби на нафта.


05 Юни 2024 16:03 | Еленово
Оценка:
3
 (
7
 гласа)

Кмета е виновен !


05 Юни 2024 16:03 | До гласоподавател
Оценка:
2
 (
6
 гласа)

Бриндо информаторчето, в пристъп на ярост, че не е получил месечния рушвет от Байката е направил тази поразия!


05 Юни 2024 16:29 | Мишле
Оценка:
-4
 (
6
 гласа)

Тръчи-лажи е направил поразията


05 Юни 2024 16:30 | Станислав Илиев
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Капчин се навърташе натам снощи...


05 Юни 2024 16:34 | Стойчо
Оценка:
5
 (
7
 гласа)

Кмете, къде ти е Еколага ---експерт ?,дето го назначи с връзки и познанства !!!
Абе човек това е верига между Отдела и Биострой Редовно събиране и извозване до регламентираните депа.


05 Юни 2024 16:39 | Илкови тролове
Оценка:
-2
 (
8
 гласа)

И тук коментираме 3-4 човека и плюем Байкушев!
Ще го свалим от власт!


05 Юни 2024 16:42 | Шлюз
Оценка:
5
 (
7
 гласа)

На Илко и Илковица да им ядете дупетата .#


05 Юни 2024 16:43 | До П.Петров
Оценка:
6
 (
6
 гласа)

Защо не дойдеш една вечер да видиш кои са тези, които цапат? Те са от "новата махала" и тук скришом от майките на момите си правят любовните серенади. Ама спред органите до 23. 00 било законно. Така че, П. Петров, иди при Началника на Второ РУП и му покажи снимките, а после напиши какво ти е отговорил.


05 Юни 2024 16:45 | До горния
Оценка:
-3
 (
7
 гласа)

2 години му събрахме попарата на Вожда ти!
Прееба ИТН и после прееба и ГЕРБ


05 Юни 2024 17:11 | Шакшука
Оценка:
6
 (
8
 гласа)

Тва не са ли мангустите?


05 Юни 2024 17:56 | Тасков
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Гледате ли колко хубав град ви сътворих, дайте ми още бякой мандат само да не се гътна от пиене дотогава и ще доунищожа този иначе бивш прекрасен областен град!


05 Юни 2024 20:08 | 123
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

Струмско са по - големи селяни от Еленово и Ален мак


05 Юни 2024 20:17 | Коментар
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Каква е тарифата на Цветелина Каменова


05 Юни 2024 20:24 | българин
Оценка:
3
 (
7
 гласа)

Черните са виновни!!!! винаги са те


05 Юни 2024 20:42 | Ален мак се руши
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

кмето е виновен


05 Юни 2024 21:02 | Аврам
Оценка:
7
 (
9
 гласа)

Не снимахте как ромите потрошиха парка и бетонните кошове


05 Юни 2024 21:09 | Аврам
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Фирмата която пазеше парка да бъде съдена за щетите които са нанесени


05 Юни 2024 21:09 | СЪР ПИЧУК
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

ПО 100 ЧАСА ОБЩЕСТВЕНО ПОЛЕЗЕН ТРУД ЗА ДЕЛИКВЕНТИТЕ!!!


05 Юни 2024 21:10 | Аврам
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Ако ли не това ти е пръв и последен мандат


06 Юни 2024 08:22 | Роналдо
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Така е в бЛАГОЕВ . Там са топ шопагите .хахаа


06 Юни 2024 08:54 | Жоро Бекъма
Оценка:
6
 (
6
 гласа)

Напълнихме се с приоданци. Селянинът може да избяга от селото, но селото от селянине - никога!


06 Юни 2024 11:03 | Каруцар
Оценка:
5
 (
7
 гласа)

Като изключим написаните по-горе простотии, истината е, че в голямата си част това е дело на мангалите от близката маала, които на талази посещават площадката. Лошото е, че в повечето случаи водят и малки деца, на които дават чудесен пример. И като стана въпрос за мангалите, докога общината и полицията ще разрешава затваряне на улици, изграждане на шатри и огласяне с маанета на квартала? Това е най-редовна практика.


06 Юни 2024 11:52 | евала Каруцар
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

това е грозната истина, разходете се вечер и ще видите, че Каруцар е мноооого прав!


06 Юни 2024 14:30 | Аз
Оценка:
-1
 (
1
 гласа)

Истина е че не се пази, но личи че е изсипан боклука и сниман след това


06 Юни 2024 22:31 | djumalia.
Оценка:
-2
 (
4
 гласа)

karucara s karuca 6tete izvozim do beliat dom. pri valo grobaro.


07 Юни 2024 13:56 | аза
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

ЗА ДА ВЗИМАТ ОТ ОБЩИНАТА ПАРИ КАТО ЧИСТАЧКИ! еВРОПА СЕ ЧИСТИ ОТ СТУДЕНТИ, БЕЗРАБОТНИ, ЕМИГРАНТИ, НЕ И ОТ МЕСТНО НАСЕЛЕНИЕ, КОЕТО НЕ Е ПО-РАЗЛИЧНО ОТ бЪЛГАРИТЕ-САМОЧУВСТВИЕ, ДОМАШНО ВЪЗПИТАНИЕ, ОБРАЗОВАНИЕ И СЪВРЕМЕННИ ВЪЗГЛЕДИ 777




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар