Голфъри майсторски шофират в Разлог

08 май 2013 16:01   3 коментара   16958 прочита

По време на второто издание на ежегодния голф турнир ESAC-illy Golf Cup се проведе за първи път в България автомобилно състезание ГИМКХАНА по майсторско шофиране. Голфърите и техните половинки имаха възможност да се насладят не само на прекрасна игра, но и да изпробват уменията си зад волана. 18-годишният Григор Григоров, който стана първият лицензиран автомобилен състезател у нас под 18 години доказа, че е добър не само в рали състезанията, но и в голфа.

Любителят на адреналина и високите скорости реши да предизвика и докаже, че не е толкова лесно да постигнеш най-добро време на пистата при тежък маршрут. Селекционерът на националния рали отбор Владимир Илиев поздрави участниците и връчи купите при мъжете на Петър Стратиев и при дамите на Боряна Бошнакова за майсторските умения на пътя.

„Голфът и автомобилизмът са два съвсем различни спорта, но изискват много концентрация и умения. Рали състезанията изискват много тренировки, но чувството е уникално. Голфът е другата противоположност, трябва да си много концентриран и спокоен, надявам се при следващия ни турнир вече да се включа в редиците като голфър.” каза Владимир Илиев по време на награждаването

Участие взеха 66 голфъра. Състезателите бяха разделени на 2 дивизии и отделна дивизия за дамите. Всички победители бяха наградени с подаръци.

Купата на ESAC- illyвъв второто издание в дивизия А спечели Александър Евтимов с 65 удара / нетен резултат/, следван от 12- годишната Ивана Симеонова с 68 удара и трети Андрю Пийч с 69 удара, който спечели специалната награда “Най- дълъг удар.”. Състезателите в дивизия А играха Строукплей, а останалите голфъри Стейбълфорд.

В дивизия В първи се класира Александър Добрянов с 44 нетни Стейбълфорд точки, който направи добра игра и видимо с уменията си победи останалите. Второ място зае Фабио Фурнари с 42 точки, а трети Кирил Кьосев с 39 Стейбълфорд точки. Една точка не достигна на миналогодишния победител СПас Ненов да се класира и качи на почетната стълбица.

„Планираме това състезание повече от година и основната ми цел беше да съм сред приятели и да се забавляваме, мисля че го постигнахме.” каза главния виновник за събитието Гриша Григоров.