Фонд „Научни изследвания“ отличи проект на катедра „Социология“ на ЮЗУ „Неофит Рилски“

06 април 2023 15:05   1 коментар   2881 прочита


Проектът е най-успешният за 2022 г. в категория „Обществени науки“

Проектът на катедра „Социология“ „Дигиталната медийна грамотност в контекста на „общество на знанието“: състояние и предизвикателства“ с ръководител проф. д.с.н Валентина Миленкова бе отличен от Фонд „Научни изследвания“ като най-успешния проект за 2022 г. в категория „Обществени науки“. 

Церемонията по връчване на грамоти за най-добрите проекти, отчетени през изминалата година, се проведе в зала „Проф. Марин Дринов“ на Българската академия на науките. 

По време на събитието екипите на проектите представиха кратки презентации на постигнатите резултати от работата по проектите и ползата на обществото от тях. 

Основният постигнат резултат на проекта на катедра „Социология“ към Философския факултет е свързан с натрупване на ново знание за дигиталната грамотност, дигиталните умения и компетентности на българското население в съвременни условия. Постижение на проекта е систематизирането на информация за теоретичните анализи на дигиталната грамотност, политиките, практическите действия и проекти за дигитализацията, осъществени в национален и европейски контекст. Значим резултат на проекта е аналитичното представяне на дигиталното преструктуриране на образователната среда в условията на Ковид пандемията в периода 2020 – 2022, като са изследвани мненията и оценките на различни социални групи към онлайн обучението и неговото качество. Важен резултат е формулирането на препоръки за подобряване на дигиталните умения и компетентности в обществото.

Екипът на проекта е представил резултатите в 28 публикации, 18 от които са индексирани в Scopus  и Web of Science.

 


Още за: катедра   ЮЗУ   Още от: Общество

Принтирай статия
1 коментар
06 Април 2023 16:19 | проф Др ЮЗУВА кфсн члк
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Общественият резултат от така полисловестно, тафталогично, дигитално завъртяно и усукано изложение за поливалентната, отложена в бъдеще фактуриел полза от формулиране на препоръките за подобряване на дигиталните умения и компетенции в обществото е равен на резултата от явлението:"ЛИСИЦА ГОНИ ОПАШКАТА СИ". С това се занимава Уважаемата научна общност- пише си безполезни проекти, раздава си награди и научни степени, пътува в задгранични и околийски командировки и живурка пълноценен академично-университетски живот. Далеч от този на обикновените хора: Днес затвориха 2 български завода-общо 700 д са на улицата; в околията се движат политици неможещи да четат. Какво е академичното ниво на 7 000 преференциращи ги е предизвикателство, чийто отговор е ясен преди да е поставен въпросът. Предизвикайте се научно и установете как Родината от 26 място в света '89 по стандарт живот се гмурна до 94 и как от 9млн се стопи на 5. Как и защо предостави контрола на живота си на чужди чиновници неизбрани!!?




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар