Федерацията на европейските карнавални градове прие Банско в състава си

17 май 2024 12:59   2 коментара   3133 прочита


На своята годишна среща, която се провежда в гр. Перник, делегатите на Федерацията на европейските карнавални градове (Federal European Carnivals cities) одобриха с пълно единодушие кандидатурата на Банско за членство в организацията. Заявлението на кмета Стойчо Баненски бе представено пред делегатите на 44-та Конвенция на ФЕКГ от секретаря на Общинска администрация Иван Докторов, който заедно с един от организаторите на кукерската група от Банско – Димитър Пицин, бяха поканени като гости на събитието. 
Александър Цицимов – члена на Международния борд и докладчик по приема на новите членове във Федерацията, която обединява карнавални градове и фестивални организации от 37 държави, изтъкна силни аргументи за кандидатурата на Банско. Градът заслужава това не само заради безспорните си предимства като един от най-популярните целогодишни туристически центрове в Югоизточна Европа, но и като организатор и домакин на многобройни и престижни културни и спортни събития. Делегатите и домакините на годишното събрание от гр. Перник споделиха силното си впечатление от участието на банскалии на тазгодишното издание на Международния фестивал на маскарадните игри „Сурва“. 
Иван Докторов потвърди пред Конвенцията, в която участваха 100 делегати от 20 страни, ангажиментът Банско да продължи да провежда празненства, отразяващи автентичната културна идентичност и изрази очакване, че след приема в организацията, културният и спортен календар на общината да стане още по-богат и интересен. 


 


Още от: Общество

Принтирай статия
2 коментара
17 Май 2024 13:51 | аман
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Тия банскалии къде ли не се бутат, джас, опера сега пък и карнавали. Не им стигат ските


17 Май 2024 13:52 | аман
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Тия банскалии къде ли не се бутат, джас, опера сега пък и карнавали. Не им стигат ските




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар