Федерацията на европейските карнавални градове прие Банско в състава си
3133 прочитаНа своята годишна среща, която се провежда в гр. Перник, делегатите на Федерацията на европейските карнавални градове (Federal European Carnivals cities) одобриха с пълно единодушие кандидатурата на Банско за членство в организацията. Заявлението на кмета Стойчо Баненски бе представено пред делегатите на 44-та Конвенция на ФЕКГ от секретаря на Общинска администрация Иван Докторов, който заедно с един от организаторите на кукерската група от Банско – Димитър Пицин, бяха поканени като гости на събитието.
Александър Цицимов – члена на Международния борд и докладчик по приема на новите членове във Федерацията, която обединява карнавални градове и фестивални организации от 37 държави, изтъкна силни аргументи за кандидатурата на Банско. Градът заслужава това не само заради безспорните си предимства като един от най-популярните целогодишни туристически центрове в Югоизточна Европа, но и като организатор и домакин на многобройни и престижни културни и спортни събития. Делегатите и домакините на годишното събрание от гр. Перник споделиха силното си впечатление от участието на банскалии на тазгодишното издание на Международния фестивал на маскарадните игри „Сурва“.
Иван Докторов потвърди пред Конвенцията, в която участваха 100 делегати от 20 страни, ангажиментът Банско да продължи да провежда празненства, отразяващи автентичната културна идентичност и изрази очакване, че след приема в организацията, културният и спортен календар на общината да стане още по-богат и интересен.

_243522.jpeg)






3
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.