Евродепутатът Андрей Ковачев: Озадачен съм от действията на властите в РСМ, инерцията от старото време, от времето на Югославия в техните служби е много силна

06 май 2023 16:41   35 коментара   6391 прочита


"Повече от 10 години на Гергьовден ходя на военните гробища в Ново село, за да отдам почит на загиналите за Отечеството. Церемонията е организирана от Фондация "Българска памет" заедно с нейния председател Милен Врабевски",  . "Този път, за огромна моя изненада, не бяхме допуснати - аз, Милен Врабевски и още трима души - да влезем на територията на Република Северна Македония, без да ни дадат никакво обяснение". Той добави, че им е даден "един лист, на който пише, че има постановление, че не се допускаме в Република Северна Македония". ,това заяви днес в Петрич европепутатът Андрей Ковачев, който не бе допуснат в РСМ, заради забрана да влиза в страната им точно днес. 

 

"Аз съм изключително озадачен от това, защото само преди няколко дни имахме среща с външния министър на Република Северна Македония Буяр Османи. Ние ги подкрепихме за започване на преговорите за членството в Европейския съюз. За мен е неясно защо е това отношение", коментира Ковачев. 

По думите му поредният случай, при който български граждани не са допуснати в РСМ да отдадат почит на загинали за Отечеството, се дължи на факта, че "инерцията от старото време, от времето на Югославия в техните служби е много силна".  

"Аз информирах външния министър Буяр Османи, който заедно с премиера Димитър Ковачевски са в Ню Йорк, и той също не знаеше каква точно е ситуацията", допълни Андрей Ковачев. 

"Вечна памет на падналите за Свободата и Независимостта на Отечеството ни!

Честит Гергьовден!, написа евродепутатът на личната си страница във Фейсбук след нелепата случка. 

"За съжаление снимките са от миналата година!

Тази година не бяхме допуснати до РСМ, за да отдадем почит на българското военно гробище край Ново село!

Тъжно и нелогично поведение!

Европейска интеграция?

П.Попов

 


Още от: Общество

Принтирай статия
35 коментара
06 Май 2023 17:13 | Танас Киряков - Войводата
Оценка:
-14
 (
16
 гласа)

В Пиринска Македония, в земята в която требва да сме господари, ние македонците сме роби. Алтернативата на тази система не е по- различна от отродяването - социална деградация, емигриране, физическа смърт, или безнадеждна съпротива в
неравен двубой с българските власти. Господа властимащи - дайте Свобода и Човешки права на етническите македонци и македонки в поробена Пиринска Македония.


06 Май 2023 17:58 | !!!
Оценка:
9
 (
13
 гласа)

Танас Киряков-"войводата", в Пиринска Македония не е имало, и по настоящем няма македонци и престанете да говорите от името на всички. Вие сте българи-македонисти!!! Ние останалите сме си българи, неродоотстъпници като вас. Вие, македонистите сте отродените и водите необясним двубой с българските власти! Като сте македонци, никой не ви е забранил да си получите гражданство от РСМакедония, по примера на българите там, които са получили българско гражданство от България. Античните македонци и тяхната държава Македония са просъществували само 200 /двеста/ години и то преди новата ера, т. е. преди около 2100 /две хиляди и сто/ години.


06 Май 2023 18:01 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
7
 (
9
 гласа)

Македоните известни също като антични] или древни македонци, са населението на изчезналата антична държава Древна Македония, възникнала на Балканите и установила господство над Древна Гърция, Древна Тракия, Древен Египет, Персийската империя, Бактрия и др. в ІV в. пр. Хр.
Според някои историци това е народ, образуван при налагане на името на Македонското царство над преобладаващата бригийско – тракийска маса, смесена с илири, пеони, дорийци и еолийци (последните две народности са едни от съставните части на елините, а пеоните имат тракийски произход), или дори още едно от тракийските племена. Съвременните им древни гърци не са приемали македоните за „елини“ и техните царе и както посочва Демостен, те са смятани за варвари
За пръв владетел на областта се счита Пердика I, утвърдил Македонско царство в 640 г. пр. Хр. според сведенията на гръцките хронисти. Забележителният възход на царството започва при Филип II, който успява с девиза за обща борба срещу персите да наложи своята хегемони


06 Май 2023 18:03 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
5
 (
7
 гласа)

над почти цяла Гърция, Пеония и голяма част от крайбрежна Тракия, като създава изключително силна армия, станала основа за бъдещите завоевания на сина му Александър. Александър III Велики не губи нито една битка и по време на походите си е обожествен и провъзгласен за фараон на Египет и цар на Персия. Именно той успява да превземе почти целия познат тогава свят, като освен хегемонията, която установява над Елада и Тракия, империята му се простира на три континента – от гръцките колонии в Италия до Египет и Индия. Не само писмеността, но и културата на тази империя са изцяло доминирани от древногръцкия модел с някои азиатски и египетски особености. Най-значими нейни центрове са Александрия в Египет, Пергам и Антиохия в Мала Азия и Бактрия в Средна Азия. Това е новата култура на елинизма, разцъфтяла въз основа на синтеза на богатата гръцка култура с местните традиции.


06 Май 2023 18:04 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

След смъртта на Александър множество от жителите на Македония се преселвали на изток, където често намирали по-благоприятни условия за живот. Така Македония не била само обезкървена от продължителната война, но и обезлюдена. Наследниците на Александър, за да избегнат разорението на страната си, почнали да заселват външо население в Стара Македония: гърци, илири, пеони, келти, малоазийски племена и най-вече траки. Така, през късната елинистическа епоха от предишното македонско население остава само това в по-важните и стари градища и крепости. Някои римски писатели твърдят, че по тяхно време, когато Рим завзел Македония в средата на ІІ в. пр. Хр., само благородничеството имало до известна степен македонско самосъзнание, докато войниците и останалото население, принадлежали към други етноси. ТАКА С ИЗЧЕЗВАНЕТО НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ДЪРЖАВА, само около 200 години след като се утвърждават на Балканите, БЪРЗО ИЗЧЕЗВАТ И МАКЕДОНИТЕ, за разлика от елините, траките и илирийските племена, които


06 Май 2023 18:11 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

, които видно не се нуждаят от определена държавна подкрепа за съществуването си, което потвърждава схващането за чисто етатисткият характер на конгломерата, визиран под понятието древномакедонска народност.
И ОЩЕ: Василий втори е наречен Българоубиец, а не македоноубиец, защото е ослепил българските войски на цар Самуил. И той получава това прозвище не от българите, и не сега, а още по онова време от света.


06 Май 2023 18:16 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
7
 (
9
 гласа)

Охрид е българска столица в първото българско царство
СТАРОБЪЛГАРСКИ ВЛАДЕТЕЛИ
ОСТОЛИЦА ОХРИД
Роман 977-991
САМУИЛ 991-1014
Гаврил Радомир 1014-1015
Иван Владислав1015-1018
ВИЗАНТИЙСКО ВЛАДИЧЕСТВО


06 Май 2023 18:21 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
6
 (
8
 гласа)

А какво ще кажете за този исторически арти- факт, който титовска-македония криеха дълги години от България?!?!?! "Битолският надпис от времето на цар Йоан Владислав (1015 - 1018г.) - последния цар на Първото Българско царство.
"През лето 6523 /1015г. / от сътворението на света, обнови се тази крепост, зидана и правена от Йоан, самодържец български, с помощта и с молитвите на пресветата Владичица, наша Богородица и чрез застъпничеството на дванадесетте върховни апостоли.
Тази крепост бе направена за убежище и за спасение, и за живота на Българите.
Започната бе крепостта Битоля през месец октомври в 20 - ти ден и се завърши в месец (....) в края.
Този самодържец беше Българин по род, внук на Никола и на Рипсимия благоверните, син на Арон, който е брат на Самуил, царя самодържавен и който двамата разбиха в Щипон гръцката войска на цар Василий, където бе взето злато (...), а този (...) цар разбит биде от цар Василий в годината 6522 /1014г. / от сътворението на света в Ключ и почина в


06 Май 2023 18:22 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

ПРОДЪЛЖЕНИЕ:а този (...) цар разбит биде от цар Василий в годината 6522 /1014г. / от сътворението на света в Ключ и почина в края на лятото. "
#СевернаМакедония, #NorthMacedonia #bitola

Битолски надпис (1015). През 2006 г. при изготвянето на туристически каталог на Битоля, Френското консулство в града, спонсориращо събитието, използва за корицата илюстрация на артефакта, което предизвиква реакцията на местните власти и спиране на каталога от печат, поради факта, че надписът съдържа думата „български“ на няколко места.


06 Май 2023 18:25 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

ОЩЕ ЕДИН НЕОСПОРИМ ФАКТ:Надписът за дарението на Константин Мишайков

Мѣстото за възди[гането на …]ца-та (българска – изтрито) цьрква тука, на Параклисътъ на (изтрито) и на [мъжкы] и дѣвическы училища, на свѣщарницата и на книгопродавницата [чии]то зданія-та сѫ народны, купиго сь свои [па]ры приснопаметныйтъ докторъ Константинъ Мишайковъ, отъ село Пътеле, Македония, и го подари на (българския – изтрито) въ Битоля народ [който приз]нава духовно БЪЛГАРСКѪТѪ ЕКЗАРХІѬ. За вѣ[чна негова] и на домочадіе-то му паметь въздигнѫ се тази плоча [при екзархуването на] блаженѣйшаго Антима 1-го. Бытоля 25 Мартъ 1876.
Битолският надпис е възрожденски български надпис от 1876 година. Намира се на умишлено повредена мраморна плоча в гробищата на църквата „Рождество Богородично“, като споменава името на основния благодетел на църквата д-р Константин Мишайков. Надписът е ценен паметник за миналото на Битоля и Битолската българска община. Плочата е демонтирана и увредена от югославските власти


06 Май 2023 18:28 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

Данни от официалната турска статистика за облика на Македония по национален признак, потвърдени от изследванията на големия познавач на Македония Васил Кънчов. Според тези данни към 1900 г. в Македония, взета в географските й граници е имало:
българи--1 181 336; турци- 499 204; гърци--228 702; албанци- 128 711; власи-цинцари--80 767; -евреи- 67 840; цигани--54 557; разни-17 107 (между които 700 души сърби) ВСИЧКО:-2 258 224 души. По сръбската статистика на Стефан Веркович от 1889 г. българите в Македония –са близо 68%. По френската статистика от 1904 г. – близо 53%; По германската статистика от 1906 г. – над 60% ВМОРО изнася данни от 1905 г. за по-голям процент на българите в Македовия – близо 56% В турската статистика се дават данни и за български училища, български учители, за български църкви.
Основни и прогимназиални училища в Македония през 1900 г. –1 132 с 63 774 ученика и 1 776 учители.
Средните български учебни заведения са били 9 с 1 700 ученици и 108 учители.
Бъл


06 Май 2023 18:29 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

Български църкви и параклиси – 1 294 с 1 132 български свещенници.
Официалната турската статистика показва, че и по време на балканските войни /1912-1913 г. /българите в Македония са били около половината от населението, въпреки изселванията в България след Илинденско-Преображенското въстание.
В НИТО ЕДНА СТАТИСТИКА НЕ СА ПОСОЧЕНИ / ЗАПИСАНИ/ ЖИВЕЕЩИ МАКЕДОНЦИ В ГЕОГРАФСКИТЕ ГРАНИЦИ НА МАКЕДОНИЯ.


06 Май 2023 18:31 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

Югославските комунисти са успели да използват коминтерновския мерак за прекръщаване на народите и индиректно чрез Димитър Влахов и поляка Валецки прокарват решението от февруари 1934 г. за македонците като отделна нация. Петата партийна конференция в Загреб (19-23 X 1940 г.) доразвива тази идея. В докладите на Йосип Броз Тито и Едвард Кардел и особено в доклада на Моша Пиаде, представен под формата на тезиси от Милован Джилас, вече се говори и за македонска нация.
Началото на Втората световна война, капитулацията на Югославия и присъединяването на Вардарска Македония към България, поставят на сериозно изпитание идеята за внушавания отвън национален облик на македонците.


06 Май 2023 18:32 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Уникални документи от ХІХ в. громят всички претенции за македонска историческа идентичност
Човечеството отдавна е търсело начин да удостовери истинността на даден текст и така се е достигнало до изобретяването на печата. Според Тълковния речник удостоверяващият или гербов печат е инструмент за заверка на правдивостта на един документ. Нашите предци добре са знаели това и по тази причина в средновековната българска държава аристократите са имали лични печати. Българските царе пък скрепвали своите грамоти със златни печати (хрисовули), без които документът за дарения на манастири и селища бил невалиден.
„Македонските българи през турското робство си служели било с лични, било с дружествени печати. Надписите на печатите били на български, гръцки или на турски език, а понякога едновременно на две езика. Не са редки случаите, когато българите си служели и с отпечатване на натопен в мастило палец върху съдебни актове, договори и просби.
Гръцко-българската църковна борба и отпорът на българит


06 Май 2023 18:33 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Гръцко-българската църковна борба и отпорът на българите засилиха у българите още повече тоя навик. Българските църкви, монастири, църковни общини и еснафи захванаха да се именуват „български” и на своите печати. Това говори за събуждането и закрепването на националното чувство у македонските българи.
Така, още в 1817 г. българските шивачи в Солун се сдружават в един еснаф, който се именува в тяхната кондика:
Еснавъ терзıи бугарски у Солунъ.
Жителите на Велес в 1845 г. вече си имат училищен печат, на който се чете:
Велешкото българско училище, 1845.
От същата година е и печатът на училището в с. Бошино до Велес:
Печатъ: Башовското българско училище, 1845.
Прилепските шивачи строят в 1867 г. крило в Трескавечкия манастир и поставят над вратата надпис:
Иждивениемъ болгарскиот терзийски еснафъ, 1867.
От същата година българските хлебари-симитчии в Битоля си правят печат на български и на турски език:
Битоля+български симитчийски еснафъ, 1867 (тур. Битоля де булгар симитчи еснафи).
От 1860


06 Май 2023 18:34 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

От 1860 г. е печатът на кръчмарския еснаф в Прилеп с надпис:
Еснавъ анджийски, български.
Печатът на битолския български папукчийски еснаф от 1870 г. е с надпис:
Болгарски еснафъ папукчии, 1870.
А ето и някои печати на български общини и читалища:
Блъгарска цръковна община в Солун.
Печатъ на Щипското общонародно блъгарско духовно правление, 1969.
Паланечка българска черковна община, 1869. (Крива Паланка – Н. О.)
Воденска българска община, 1870. (Воден, дн. Едеса в Гърция).
Воденска българска църковна община, 1870.
Българско читалище в Воденъ, 1870.
Ваташа булгарцка црковна опщина 1884 г. (Ваташа, дн. В Гърция – Н. О.).
Прочутия „Мемоар на българските църковно-училищни общини в Македония” от 20 май 1878 г. Това е протестно обръщение на македонските българи към Великите сили с искане за прилагане на Санстефанския договор и присъединяване на Македония към новосъздадената българска държава. В този апел слагат подписите си представителите на 21 български общини и просветно-културни дружеств


06 Май 2023 18:35 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

В този апел слагат подписите си представителите на 21 български общини и просветно-културни дружества от всички краища на Македония. Срещу тях са отпечатаните с мастило печати на съответните организации. На повечето съзнателно е отбелязана националната идентичност на притежателите им:
Печатъ на Скопското българско общество, 1870; Печатъ на Прилепската българска община; Печатъ на българската община въ Битоля, 1870; Печатъ на Неготинската българска община, 1871; Печатъ на Гевгелийската българска община, 1871; Печатъ на Кукушката българска община; Печатъ на Солунската българска община; Печатъ на Тетовската българска община, 1869; Печатъ на Кумановската църковна община, 1870; Печатъ на Неврокопската българска община; Печатъ на Щипската българска община, Кюстендилска епархия; Печатъ на Сярската българска църковна община; Печатъ на Драмската българска църковна община.
Ето това е голата и неприкрита истина за демографската картина в Македония през ХІХ в.


06 Май 2023 18:37 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

Така нареченият македонски език е функция на така наречената македонска нация. Която пък е издънка на македонизма.
Негов баща е сръбският политик Стоян Новакович. В края на XIX век той го готви за задушаване на българщината и сърбизиране на областта.
"Тъй като българската идея, както е известно на всички - пише Новакович, - е пуснала дълбоки корени в Македония, аз мисля, че е почти невъзможно да бъде разколебана, изнасяйки срещу нея само сръбската идея. Тази идея, страхувам се, няма да е в състояние сама да изтласка българската и по тази причина на сръбската идея ще й бъде нужен някакъв съюзник, който да е твърдо срещу българизма и да съдържа в себе си елементи, които могат да привлекат народа и народните чувства, отделяйки го от българизма.
Този съюзник аз виждам в македонизма, или в разумни граници отразяване на МАКЕДОНСКИЯ ДИАЛЕКТ и македонската специфика. Няма нищо по-противоположно на българските тенденции от това - с никого българите не могат да бъдат в по-непримиримо положение,


06 Май 2023 18:39 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

отколкото с македонизма". В тази посока - продължава да умува Новакович, - ми се струва най-необходимо съставянето на един специален буквар на македонски диалект за Македония. В този буквар трябва с македонския да се съедини сръбският буквар, но така, че македонският да е две трети, а сръбският една трета, при това във втората му половина. Букварът трябва да се напише със сръбския правопис и с внимание за добра транскрипция на македонския диалект. "


06 Май 2023 18:42 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Сензационнен документ от 1945 г., в който се дават указания за създаване на "служебен" македонски език. Оригиналът се съхранява в градския архив на Битоля. В съдържателно отношение неговият текст е двусъставен. Сърцевина на информацията е Писмо № 2625 от 6 май 1945 година, подписано от министър председателя на ФНРМ - Лазар Колишевски и министъра на просветата – Н. Минчев. А втората част съдържа указания на просветното министерство в Скопие как точно да се изпълнява правителственото постановление:Решението с № 347 от 21. V. 1945 РЕШЕНИЕ:За македонска азбука
Чл. 1
Македонската азбука има 31 буква. Тие се:
Аа, Бб, Вв, Гг, Дд, Ѓѓ, Ее, Жж, Зз, Ѕѕ, Ии, Јј, Кк, Лл, Љљ, Мм, Нн, Њњ, Оо, Пп, Рр, Сс, Тт, Ќќ, Уу, Фф, Хх, Цц, Чч, Џџ, Шш
Италиански букви
/тук е изписана италианската азбука/
Чл. 2
Овое решение влиза в сила от денот на .....
Следва описание и значение на новите букви, взети от италианската азбука
Запознаването със съдържа


06 Май 2023 18:43 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Запознаването със съдържанието на този оригинален документ води до следните изводи:
Първо, в науката е доказано, че на 2 август 1944 г., в манастира „Прохор Пчински“, на първото заседание на АСНОМ (Антифашисткото събрание за народно освобождение на Македония - бел. ред.) е издаден декрет за създаването на „служебен“ македонски език, който „да влегуе веднага во сила“. В резултат, за една седмица (от 23 ноември до 3 декември 1944) 10 учители, 1 поет и 1 политик решават как да изглежда новата „македонска азбука“ - графичната система за изписване съдържанието на думите в новия „македонски език“. От горния документ обаче се вижда, че през есента на 1944 година практически не е било възможно този език да „влегуе веднага во сила“!?


06 Май 2023 18:47 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

Вардарска македония е била поробена, поради което много българи са емигрирали по света:Питсбърг:
Интересен е фактът, че през 1968 г., делегатите на 47-мия конгрес на МПО/Македонски патриотични организации/, провел се в Питсбърг, единодушно гласуват Приветствие до народа в поробена Македония, в което се казва: „Днес, когато сме изправени пред Траурния ден за Македония..., когато червените империалисти от Белград... се мъчат с кървав терор и подли фалшификации да изменят народностния облик на Македония чрез погазване и отричане на българското име..., чрез нашия свободен конгрес, заедно с вас, ние изразяваме нашата погнуса от раболепните Титови аргати в Скопие, които се мъчат да фалшифицират историята, в чиито страници са рекордирани (записани, б. а.) славните борби на македонските българи. Заедно с вас, ние изказваме нашата погнуса и от сърбоманските професори в Скопския университет, които измислиха така наречения „македонски език“. Ние посочваме пред културния свят това нечестиво творен


06 Май 2023 18:48 | Христо
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Танасе, Македония си е на македонците! - Гладстоун.


06 Май 2023 18:48 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Ние посочваме пред културния свят това нечестиво творение, като пример за флагрантно и коварно погазване на едно от свещените и неотменими човешки права“.


06 Май 2023 19:03 | !!!-до Т.Киряков
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

След 580 г. византийските хронисти свидетелстват за славянски нашествия в областта Македония, подпомогнати от авари и прабългари.
Куберова България:Около 680 г. в Керамисийските поля, областта на днешния град Битоля, се заселва групата от прабългари, славяни и византийци водени от хан Кубер, напуснали Аварския хаганат. Тук те се установяват като независими създават своя Куберова България и, както е отбелязано в надписите на Мадарския конник, държат връзка с Аспарухова България и участват във външнополитическите ѝ преговори.


06 Май 2023 19:16 | Да,ааааааааа
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

""РСМ бленуват за трета Югославия:Стево Пендаровски: Ако не бях президент, щях да се изселя от Северна Македония
Президентът на Северна Македония Стево Пендаровски заяви, че ако не е президент, би се изселил от държавата си, защото "никой не е луд да пилее живота си, когато с години трябва да се преговаря по главите /от преговорите с ЕС/, а средната заплата в страната е 400 евро". Говорейки на Регионален форум на младите лидери в сръбския град Нови Сад, Пендаровски каза, че ситуацията в региона няма да бъде много по-различна и след две години, когато "ще бъдем напълно зависими от концепцията на Европейския съюз".
Коментирайки инициативата за "мини Шенген" за свободно движение в Западните Балкани, Пендаровски каза, че ако държавите от региона се опитат да направят "малък ЕС", ще имат шанса да накарат младите хора да останат в страните си и да трансформират обществото, и то "истински, а не бюрократично".
В регионалния форум в Нови Сад участват и президентите на Сърбия и Слове


06 Май 2023 19:18 | Да,ааааааааа
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

В регионалния форум в Нови Сад участват и президентите на Сърбия и Словения Александър Вучич и Борут Пахор.
Словенският президент Борут Пахор подкрепи днес идеята за "мини Шенген" в Западните Балкани като "нова и смела инициатива", която не е замяна на разширяването на ЕС, но може да допринесе за сътрудничеството и просперитета в региона


06 Май 2023 19:25 | Да,ааааааааа
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

И Бояр Османи, като албанец се намесва се опитва за влоши отношенията вежду българите и албанците в Албания:"Министрите на външните работи на Северна Македония и Албания са объсдили „асимилирането“ на македонското население в Албания от страна на България
На посещение в Скопие беше министърът за Европа и на външните работи на Албания, Олта Джачка. Tя проведе редица срещи с представители на държавното ръководство на Северна Македония, между които с външния министър Буяр Османи, с президента Стево Пендаровски, както и с президента на Събранието, Талат Джафери.... Двамата получиха журналистически въпрос, какво предприемат двете страни по отношение на „оплакванията на македонците в Албания от тиха асимилация и натиск от страна на България“ и дали „Албания ще си затвори очите“ по този въпрос


06 Май 2023 19:35 | Да,ааааааааа
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

И ОЩЕ:"От официалната среща на Османи с министъра на външните работи на Испания, през пресконференцията ясно се вижда, че Османи използва само албански език, въпреки че е ясно кой е официалният език на (Република Северна) Македония за международна употреба, определен от конституцията. Това поведение е нарушение на конституцията на страната, но и на Рамковия договор"..... "Нова идея се появи в Северна Македония, съобщи Нова Македония.
Идеята идва от албанската партия Алтернатива.
От там настояват да се основе Общност на албанските общини в страната. Тя ще е по пример на настояването за Общност на сръбските общини в Косово" Е Танас Киряков, вие македонистите от Пиринска Македония към коя общинска общност ще сте в РСМ??? Нека титовските македонци продължават да ограничават правата на българите в Северна Македония, та ще видят скоро "от къде изгрява слънцето"


07 Май 2023 08:58 | Боре Бучински
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Ние българите трябва да се съберем и да се наредим по границата на Норд Македония, да се измочаме по веднъж и Вардаро ке стане плавателен!


07 Май 2023 09:39 | Вистината
Оценка:
1
 (
3
 гласа)

Танасе, яз ке ти кажа, Дека от античните Македони все уште се видуват екземпляри. Они са като индианците во Америчка, кои населуват само една територия и она е гюпската маала во бугарскиот грат Петрич. Е ай се убаво


07 Май 2023 21:12 | До Вистината
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Вие не сте "антични македони", вие сте Титово-колишевистки македонци!!! Кой е Лазар Колишевски? -Лазар Колишевски (на македонска литературна норма: Лазар Колишевски, роден като Лазар Панев Колишев) е югославски политик, дългогодишен секретар на Македонската комунистическа партия (след 1952 г. Съюз на комунистите на Македония), Председател на Социалистическа федеративна република Югославия (4 – 11 май 1980 година). „“Малко известни документи за Лазар Колишевски, или по-точно, както и той сам се подписва през 1941 и 1942 г. за Лазар Панев Колишев. Същият както пише в личната си карта е по народност българин, а в молбата за помилване до българския цар Борис ІІІ, осъденият Колишев пише: „син съм на родители българи, чувствувал съм се и осещам се българин, въпреки страшното робство – запазил съм си и бит, и език и нрави български. ”Ето как първият премиер на комунистическа Македония, секретарят на Македонската комунистическа партия, символът на македонизма и председател на цяла Югославия Лаз


07 Май 2023 21:13 | До Вистината
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Ето как първият премиер на комунистическа Македония, секретарят на Македонската комунистическа партия, символът на македонизма и председател на цяла Югославия Лазар Колишевски се е клел, че е предан син на майка България
Той е един от типичните примери как по партийна линия се правеше кариера - един необразован човек, от обикновен железарски работник достига до председател на Председателството на СФРЮ след смъртта на Й. Б. Тито (1980).
Човекът, подписал заповедта за създаване на “македонскиот язик”, написал прочувствена молба до цар Борис III: Искам да бъда достоен българин


07 Май 2023 22:08 | караваната на Кончето
Оценка:
-2
 (
4
 гласа)

македонците като украйнците по убаво да ги нем. Гаден ну честен


08 Май 2023 08:13 | karo06
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

А защо ги подкрепихте бе, малоумник! ЗА ДА УГОДИте на америчките си господари! А сега им яжте лайната!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар