Ексшефът на акушеро-гинекология в МБАЛ - Разлог д-р М. Рачев падна по стълбите и издъхна на място

Бившият началник на акушеро-гинекологично отделение в МБАЛ - Разлог д-р Михаил Рачев издъхна от тежка черепно-мозъчна травма, след като падна по стълби. Нелепият инцидент станал в Разлог в дома на родителите на съпругата му Емилия, която работи като медицинска сестра в града.
Трагедията се разиграла около 20.40 часа на фаталната дата 07.07. При излизане на стълбището гинекологът се подхлъзнал, наранил тежко главата си и издъхнал на място. Веднага е подаден сигнал в РУП - Разлог. Служители на реда извършили оглед на място, следи от насилие не са открити. Тялото е транспортирано в МБАЛ - Благоевград, където е извършена аутопсия от съдебния лекар д-р Яни Златин. Установено е, че при падането д-р Рачев е получил тежка контузия на мозъка с кръвоизлив. Предвид придружаващите хронични заболявания - прекарани леки инсулти и изменения на кръвоносните съдове, смъртта е настъпила мигновено. По случая е образувано досъбедно производство.
63-годишният д-р Михаил Рачев се ползва с добро име сред съгражданите си. Той бе утвърден акушер-гинеколог, който над 15 години заемаше началническия пост в отделението, но се оттегли поради здравословни проблеми. Според колегите му д-р Рачев страдал от високо кръвно налягане, имал и сърдечни проблеми.
Вчера близки и приятели изпратиха гинеколога в последния му земен път.
Магистралите отиват за пенсии!
За съжаление, това е мечтата на всеки управляващ политик, да не живее човек много след пенсия.
Бог да прости доктора!
Защо уважаван човек като д-р Михаил Рачев беше изпратен по безпрецедентен за Разлог начин - в затворен ковчег, без да се даде възможност дори на най-близките му да си вземат последно сбогом...?
Защо информацията за т. нар. инцидент се появява във вестник Струма 3 дни след смъртта на д-р Рачев?
Всички хора си задават множество въпроси, които засега остават без отговор. Но в същото време ги е страх.
Истината няма да върне Мишо, но искрено се надявам, че този път прокуратурата ще си свърши работата и няма да остави случая неразнищен... в памет на този човек, който не биваше да си отива от нас по този начин... Почивай в мир Мишо. Ако прокоратурата си затвори очите и този път, надявам се, че поне Господ гледа!
брак направят всичко вазможно истината да излезе наяве.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.