БАБХ със засилени проверки в Благоевградско

12 декември 2024 11:58   9 коментара   13451 прочита


Българската агенция по безопасност на храните започна засилени проверки, които ще продължат до 14.03.2025 г. включително, във връзка с настъпващия зимен туристически сезон.

На териториите на Областните дирекции по безопасност на храните София-град, София-област, Смолян и Благоевград ще се проверяват обекти за търговия на дребно с храни, подвижни обекти, обекти с дейност кетъринг, заведения за обществено хранене, вкл. и такива намиращи се на територията на хотелски комплекси, туристически обекти с места за настаняване и/или предлагащи услугата "all inclusive“ и други.

Проверките в курортите имат за цел да установят произход и правилно съхранение, както и срокове на съхранение на суровини и храни, съответствие на сграден фонд и оборудване. Инспекторите обръщат внимание осигурени ли са подходящи условия за измиване и дезинфекция, подходящо работно облекло и лични предпазни средства.

При установяване на несъответствия ще бъдат предприемани действия в съответствие с действащото законодателство в областта на храните.


Още от: Общество

Принтирай статия
9 коментара
12 Декември 2024 12:05 | Запознат
Оценка:
5
 (
7
 гласа)

Елате на пазаро в Благоевград да видите как се вади луканка и мезета с изтекъл срок на годност, и управата не я интересува ама нали и те намазват по един суджукккк


12 Декември 2024 12:13 | Благоевград
Оценка:
6
 (
8
 гласа)

Засилени, засилени, колко да са засилени тези проверки, щом като под носа на общината и областната управа, както и двеста метра по-надолу в посока ЮЗУ действат незаконни каравани, в които се пуши като за последно.


12 Декември 2024 12:27 | Скорец
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

Тия от БАБХ да кажат законно ли е Коледното градче в градската? Мама му деебааа Цуци мери с двоен аршин.


12 Декември 2024 14:06 | !!!
Оценка:
0
 (
4
 гласа)

Скорец, абсолютно същото това "коледно градче" там е от предишния кмет Илко Стоянов. Тогава беше ли законно???


12 Декември 2024 14:12 | БЛАГОЕВГРАД
Оценка:
1
 (
3
 гласа)

Общинските калинки изкарват добри тазгодишните бараки и лоши миналогодишните. Нищо, че са еднакви. Работете в тая община бе търтеи.


12 Декември 2024 15:12 | До !!!!
Оценка:
-2
 (
4
 гласа)

На Илко да му ядеш кафявия пильок.


12 Декември 2024 17:13 | До прокуратура
Оценка:
1
 (
3
 гласа)

Велина Илиева от Сандански яко пълни багажнико кашони кебапчета кюфтета има снимки после ги продават на каравана на мъжо и


12 Декември 2024 22:36 | Бончо
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Кметеее, дано най верните ти авери те предадат, и да им ядеш попарата. Амин дай боже.


13 Декември 2024 10:55 | ВЕЛИНА ИЛИЕВА
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Купих микробус хладилен започвам проверки дръжте се




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар