7 ранени в катастрофи за часове в Пиринско
10259 прочитаНа 11. 07. 2022 г. около 10. 55 часа на пътя между селата Блатска и Абланица, при ясно врем и сух асфалт, правоспособна водачка на 31 години от с. Вълкосел, управлява лек автомобил БМВ 3, на десен завой навлиза в лентата за насрещно движение и се удря в лек автомобил „Рено Лагуна“, управляван от правоспособен водач на 57 години от с. Слащен. В резултат на инцидента е пострадала водачката на БМВ, която е с главоболие и е освободена за домашно лечение. Пробите на водачите за алкохол са отрицателни. В РУ Делчев е изготвена докладна записка.
На 11. 07. 2022 г. около 17. 00 часа при ясно време и сух асфалт на пътя между селата Мосомище и ново Ляски, правоспособен водач 25 г. от Гърция управлява товарен автомобил „Волво“ с ремарке и след като не е спазил необходимата дистанция удря отзад лек автомобил „Пежо 206“, управляван от 49-годишен правоспособен водач от гр. Гоце Делчев. В резултат на удара лекият автомобил се удря в мантинела и метална ограда. Пострадали са водачът на лекия автомобил, който е с комоцио и контузна рана и возещата се на предната седалка 47 – годишна жена, която е получила травма в гърдите. И двамата пострадали се без опасност за живота. Местопроизшествието е посетено от дежурен екип, Пробата за алкохол ва водача на камиона е отрицателна. Уведомена е прокуратурата, а в РУ Г. Делчев е изготвена докладна записка.
На 11. 07. 2022 г. около 09. 00 часа на пътя между Разлог и Симитли, при ясно време и сух асфалт, правоспособна водачка на 19 г. от с. Филипово, общ. Банско, управлява лек автомобил „Фолксваген Голф“ и предприема неправилно маневра „изпреварване“ при наличиета на пътен знак и маркировка, навлиза в лентата за насрещно движение и се удря в лек автомобил „Фолксваген Фаетон“, управляван от 43 годишен мъж от Банско. „
При инцидента са пострадали три жени и един мъж във „Фолксваген Голф, оказана им е медицинска помощ и четиримата са без опасност за живота. Водачът на другия автомобил е с болки в десен глезен. Всички предпазни колани в автомобилите са бил поставени, а пробите за алкохол са отрицателни. В 02 РУ Благоевград е образувано досъдебно производство по чл. 343б, вр. 342, ал. 1 от НК.
П. Попов



_242954.jpeg)




19
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.