50-годишна от петричкото село Гега влиза в затвора за отглеждане на 5 корена канабис



Районният съд в Петрич осъди жена от петричкото село Гега на 1 година и половина "Лишаване от свобода" за отглеждане на канабис.
50-годишната Иванка Ч. била хваната на 24.08.2016г. в земеделски имот с площ около 20 кв. м., находящ се в местността "Белтоко" в землището на село Баскалци, община Петрич, да отглежда растения от рода на конопа, а именно канабис в нарушение със Закона за контрол върху наркотичните вещества. В имота си Иванка отглеждала 5 растения канабис с нето тегло след изсушаване 2446 грама.
След като съдийският състав разгледа доказателствата по делото, определи на 50 годишната Иванка Ч. да и бъде наложено наказание "Лишаване от свобода" за срок от 1 година и 6 месеца.
На основание чл. 66, ал. 1 от Наказателния кодекс отлага изтърпяването на присъдата за срок от 3 години.
Присъдата подлежи на обжалване в 14-дневен срок ппед Окръжен съд -Благоевград.
Ани Георгиева
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.