Глобалното затопляне принуди белите мечки да ловуват делфини
16
юни
2015
09:43
7140 прочита
7140 прочитаСн. sibir.bg
Глобалното затопляне става причина полярни мечки да се хранят с делфини в Арктика, сигнлизират норвежки експерти.Макар двата вида обикновено да не споделят общ ареал, промените в климата и стопяването на ледниците ги срещат. Специалистите наблюдават тези процеси на архипелага Шпицберген.
Обикновено най-големите сухоземни хищници се хранят с тюлени, но стопените ледове позволяват на делфините по-голямо придвижване на север през лятото.
Йон Аарс от Норвежкия полярен институт и колегите му правят първите си наблюдения в края на април миналата година. Те забелязват, че бяла мечка убива два делфина и тъй като не успява да изяде и двата, се възползва от естествения фризер наоколо, заравяйки в снега втория за следващо свое хранене./Framar.bg







5
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.