Вкарват в затвора дупничанин, нарушил заповед за защита от домашно насилие и закани за убийство към съпругата си

23 септември 2025 23:02   7 коментара   2394 прочита


Районен съд Дупница наложи наказание „лишаване от свобода“ за срок от 16 месеца, по отношение на обвиняем, който се признава за виновен в три престъпления – за неизпълнение на заповед за защита от домашно насилие, за нанасяне на лека телесна повреда и за закана за убийство, в условията на домашно насилие, към жената, с която е бил във фактическо съпружеско съжителство.

Съдът одобри споразумението постигнато между Районна прокуратура, защитата и обвиняемия. Определението на РС – Дупница е окончателно и не подлежи на обжалване.

Обвиняемият П. Т. / на 41 г., осъждан /, се признава за виновен в това, че: На 06.07.2025г. в гр. Дупница, не е изпълнил заповед за защита от домашно насилие, издадена от Районен съд Дупница, влязла в сила на 07.06.2023г., с която е постановена забрана на основание чл. 5, ал. 1 от Закон за защита от домашното насилие на П. Т. да приближава на по-малко от 50 метра пострадалата, местоработата й, както и местата й за личен отдих и социални контакти за срок от 18 месеца, считано след излизането му от затвора, като разбил с кирка входната врата на къщата, влязъл в жилището, обитавано от жената, престоял там и й нанесъл удари в областта на главата, раменете и ребрата, след което започнал да я души – престъпление по чл. 296, ал. 1 НК.

Обвиняемият се признава за виновен в това, че на същата дата и място, чрез нанасяне на удари в областта на главата, раменете и ребрата, както и след като започнал да я души, е причинил лека телесна повреда на пострадалата, като деянието е извършено в условията на домашно насилие, по смисъла на чл. 93, т. 31 НК, а именно упражнил е физическо насилие на лице, с което е бил във фактическо съпружеско съжителство - престъпление по чл. 131, ал. 1, т. 5а, във вр. с чл. 130, ал. 2 НК.

Обвиняемият П. Т. се признава за виновен в това, че на същата дата и място, е отправил чрез действия и думи закани с убийство, в условията на домашно насилие, като е замахнал с кирка към нея, душил я е с ръцете си и й е заявил следните думи:

„Ела тука ма, ……, сега те приключих“, „Тоя път те тепам“, „Пак ще лежим, ама тоя път ще има за какво“, като тези закани са възбудили основателен страх в пострадалата за осъществяването им - престъпление по чл. 144, ал. 3, т. 1 и т. 3, във вр. с ал. 1 НК.

На основание чл. 23, ал. 1 НК, Районен съд Дупница налага на обвиняемия П. Т., едно общо, най- тежкото из между наложените наказания, а именно „Лишаване от свобода“ за срок от 16 месеца, което да изтърпи при първоначален „строг режим“.


Още от: Крими

Принтирай статия
7 коментара
24 Септември 2025 08:10 | 123
Оценка:
4
 (
6
 гласа)

Изрод! Тази забрана за доближаване, не действа. Ще задейства, тогава когато, след нарушаване на забраната, ще дължат на жертвата по 1000 евро на месец, до живот. Затвор, тези изроди, не ги спира.


24 Септември 2025 10:20 | Раико
Оценка:
-2
 (
2
 гласа)

Като ги знам днешните жени малко и е било


24 Септември 2025 10:30 | Тъпунгер
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Ами остави сливата и си намери друга. А ти се оставил да не израцоти. Сливи, колкото искаш, при това лесни. Тая, като се спаружи, сама ще те търси. Лежи сега 16 месеца.


24 Септември 2025 13:14 | Милфаджията
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Няма да го търси бате, а такива като мене които думкат загорели милфки че и гилфки понякога. Жените като изритат някой който не може да манипулират ако не намерят друг балама почват да дават джанката наред. В Елмаза и Гепито е пълно с тях и са лесни. Писнало им е от вибратори. А по-лудите като им предложиш стотарка забравят и децата си. Такива само знаят да джокат и накрая те са потърпевши а старите чанти им обрулват джанките като знаете къде


24 Септември 2025 13:21 | Милфаджията
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Номера е да имаш нещо в гащите все пак, иначе се дърпат нищо че им се иска. И да се правиш на джентълмен и да им предложиш да ги водиш на спа хотел ако е някоя по-лачена. За другите става и друг хотел. Само най-разплутите разпоретини се навиват у вас за галон бира от първи път. Който твърди че разседени лелки не му връзват сигурно изглежда по-зле и от тях. Да не ви разправям повече жокери


24 Септември 2025 18:05 | Тонката
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

За последните си заслужава да даваш пари само ако дават почивка в хотела. Вие трябва да ги въртите, не те вас. Да се имат за принцеси, а са долни парцали. Ако мине номера хаха


24 Септември 2025 18:12 | Тонката
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Забрави да кажеш че ако нямаш нещо в гащите или не върши работа много се навиват само като кажеш чеобичаш да ли.... ш. Тогава след няколко срещи трябва да ги блокираш че се влюбват в теб и почват да очакват и подаръци хаха и ако си женен лошо




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар