65-г. мъж от с. Рибново се простреля мистериозно на нивата със завещан от мама пистолет
18599 прочитаМестни жители не вярват, че възрастният им съселянин със заредено оръжие ходи на полето, спъва се и пада на браздата, а после се крие в колибата, вместо да търси помощ
Полицаи от РУ на МВР - Гоце Делчев иззеха незаконно оръжие от 65-годишния Ахмед Гюльов от гърменското с. Рибново. След като дежурният приел сигнал от Спешен център за случай с прострелян в бедрото възрастен мъж, той е настанен в МБАЛ "Иван Скендеров" в Гоце Делчев без опасност за живота. От разговорите с близките на пострадалия е установено, че Ахмед Гюльов сам се е прострелял със заредения пистолет при спъване и падане на нивата край селото. Простреляният признал, че пистолетът с неустановена марка получил от майка си преди много години.
Жители от Рибново обаче подлагат на съмнение версията на близките и простреляния. За тях случаят е обвит с мистерия и според тях разследващите органи трябва да стигнат до истината.
Според мълвата, в деня на инцидента в дома на фамилията имало скандал. По-късно жена, роднина на семейството, се обадила на сина на Ахмед Гюльов, че от колибата им на нивата като минавала, чула стенания. След бързата реакция на сина в колибата открил простреляния си баща и с личния си автомобил тръгнал за болницата в Гоце Делчев. По пътя Ахмед Гюльов бил прехвърлен в линейката, която била извикана. Въпросите без отговор са защо Ахмед Гюльов е носил оръжието на нивата в местността Белите камъни.
Защо като се е прострелял при падането, не е тръгнал към селото или не е излязъл на пътя, за да го видят многото минаващи хора, за да му окажат помощ, а се е укрил вътре. Истина ли е, че роднина на семейството е чула стенанията и се е обадила на сина му? И дали това не е сценарий за пред полицаите, за да се прикрие виновникът за стрелбата?







50
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.