Бивш благоевградски футболен рефер сред зрителите на спиращ дъха мач от турнира за купата на Англия

29 януари 2019 10:28   4 коментара   9534 прочита

Отбор от петото ниво на английския футбол спря играещия в Чемпиъншип тим на Брентфорд в двубой от 4-ия кръг в турнира за Купата на Англия, завършвайки 3:3. Сред зрителите на The Hive Stadium в Лондон бе и бившият съдия от Благоевград Христо Христов.

Само 6200 зрители имаха уникалния шанс на живо да видят футболния спектакъл изпъстрен с 6 гола, три греди и куп голови положения. Домакините играят в петото ниво на английския футбол, като заемат едва 17-то място в Националната лига. Гостите от Брентфорд пък са на 18- то място в Чемпиъншип, или второто ниво, след Премиер лигата. Брентфорд имаше по-чистите голови положения през първата част и закономерно взе аванс в резултата.

През втората част се случиха два обрата, като първо домакините стигнаха до 2:1, а след това гостите обърнаха на 2:3, за да се стигне до крайното 3:3. До края на мача имаше и нерви на терена, но в крайна сметка съдията успя да се справи със ситуацията и дори не изгони футболисти от терена. Така в крайна сметка крайният резултат дойде при 3:3 и следва преиграване.

Съперник на победителя от този мач ще играе в 5-ия кръг срещу Суонси. Христо Христов от години живее със семейството си в Лондон и не пропуска при първа възможност да проследи футболен мач на отборите от Албиона.