Турция е ликвидирала лидера на "Ислямска държава", съобщи Ердоган
01
май
2023
16:46
3000 прочита
3000 прочитаТурция е ликвидирала лидера на "Ислямска държава". Това съобщи турският президент Реджеп Тайип Ердоган.
В интервю за местна телевизия, Ердоган разказа, че операцията в Сирия е дело на националната разузнавателна агенция на Турция, предаде БНТ.
Убитият Абу ал Хусеин ал Курейши е следен дълго време. Той пое ръководството на терористичната групировка в края на ноември и е брат на Абу Бакр Ал Багдади - ликвидираният през 2019 г. лидер на "Ислямска държава", отговорен за атентати в различни части на Европа.







5
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.