Скандал в парламента: Рая Назарян с нецензурни думи към депутати при включен микрофон „Ще ви таковам в чек*джиите всички”
3357 прочита
Председателят на Народното събрание Рая Назарян предизвика мащабен скандал, след като в ефира на живото излъчване от пленарната залата се чуха нейни нецензурни думи по адрес на депутатите.
Инцидентът се случи в началото на днешното заседание, докато се разглеждаха процедурни предложения за промени в дневния ред, съобщи „24 часа“.
Напрежението в залата ескалира след спор между Тошко Йорданов и Явор Божанков относно изслушването на вътрешния министър и присъствието на скандални влогъри в сградата на парламента.
Видимо изнервена от създалия се хаос, Назарян се обърна към седящия до нея Костадин Ангелов с думите: „Ще ви таковам в чек*джиите всички”. Изказването е направено в 31-вата минута на заседанието, като микрофоните на президиума са останали включени и са направили думите достояние на зрителите на онлайн излъчването.
Въпреки че в самата зала не последва незабавна реакция от народните представители, видеото с гафа бързо се разпространи в социалните мрежи. Опитът на медиите да получат коментар от Рая Назарян до момента остава без успех.
Случаят припомни сходен инцидент отпреди три години, когато Вежди Рашидов беше принуден да подаде оставка и да напусне политиката заради обидни квалификации към жени, жертви на насилие, изречени отново при недокрай изключен микрофон.
Предстои да се разбере дали опозицията ще поиска оставката на Назарян след днешното нарушение на етичните норми в парламента.







21
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.