Отстъпката от 25 ст. за литър гориво остава, но ще плаща "Лукойл"

22 декември 2022 13:09   1 коментар   3973 прочита


Отстъпката от 25 ст. за литър гориво ще продължи и след Нова година. Това съобщи министърът на икономиката и индустрията Никола Стоянов пред bTV.

Държавата ще направи пакет от мерки, които ще се финансират от сръхпечалбите на "Лукойл", като компанията вече е внесла вече 90 млн. лв. 

Мярката от 25 стотинки обаче ще се промени и занапред ще бъде насочена към най-нуждаещите се. 

Освен нея ще има помощ и при пътуване с БДЖ и градския транспорт. Мерките ще са за хора с доходи до 1000 лв., като те ще се доказват с данъчни декларации. Идеята е държавата да дава отстъпки за карти за БДЖ и обществения транспорт в общини. 


Още за: горива   цени   Още от: България и свят

Принтирай статия
1 коментар
22 Декември 2022 21:34 | ххххх
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

Може ли икономист и т о министър да говори простотии - ДА !!!
С 25 ст спонсорирал Лукойл -елементарен простак, който иска да отклони тези пари за билети за градския транспортна софиянци -това е истината !!!!
Лукойл е определил цена на горивата, аз като клиент си плащам с 25 ст по-малко -но от моя джоб ???




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар