Орбан: Унгарските пари не трябва да са в позлатените тоалетни на украинските олигарси 

23 декември 2025 05:06   3 коментара   2475 прочита


 
 
Парите на унгарците трябва да бъдат насочени към развитието на Унгария, а не към позлатените тоалетни на украинските олигарси, заяви унгарският премиер Виктор Орбан, коментирайки отпускането на заеми от бюджета на Европейския съюз на Украйна в размер на 90 милиарда евро. 

 
„Мястото на унгарските пари е, преди всичко, на територията на унгарските равнини, на четирилентовите магистрали, а не в обстрелите в Донбас или в позлатените тоалетни на украинските олигарси“, каза Орбан на тържественото откриване на 34-километровия участък от магистралата в централната част на страната. 

Според него, унгарското правителство не иска да насочва средствата си към Украйна за продължаване на военния конфликт, а иска да ги изразходва у дома, за мирновременни цели. 

Унгарският премиер подчерта, че заемът от 90 милиарда евро, който Европейският съюз иска да отпусне на Киев от собствения си бюджет, ще означава продължаване на украинския конфликт. 

„Дори поддръжниците на заема от 90 милиарда евро за Украйна признават, че той може да не бъде изплатен. Последицата от този заем за Европа е съкращения на бюджета и постоянен дълг. Това не е икономическа политика, а финансиране на продължаването на войната“, каза той. 

Орбан също обърна внимание на факта, че антируските санкции на ЕС са унищожили самата Европа. 

Той твърди, че санкциите не са постигнали целта да разбият Русия, а напротив, са увеличили нейната устойчивост, позволявайки ѝ да се адаптира към тях. 


 
 

3 коментара
23 Декември 2025 09:06 | ТИПОТА
Оценка:
4
 (
18
 гласа)

Много правилно! Истински държавник, патриот, трезвен човек.


23 Декември 2025 09:07 | ТИПОТА
Оценка:
5
 (
15
 гласа)

Много правилно! Истински държавник, патриот, трезвен човек.


24 Декември 2025 09:54 | Янош Кадар
Оценка:
-1
 (
5
 гласа)

Путкински изуй-гащи...




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар