Министър Христанов: Има заплаха за националната сигурност

27 февруари 2026 13:44   2 коментара   3248 прочита
сн.Бгнес
сн.Бгнес


сн.Бгнес

Има заплаха за националната сигурност, за което е известен и премиерът. Снощи получихме сигнала, сигнализирали сме службите. Започнали сме проверки. Не мога да разкрия повече на този етап. Това заяви служебният министър на земеделието Иван Христанов на брифинг, докато представяше екипа си.

Той вече внесе сигнал в прокуратурата за злоупотреби за близо половин милион лева, свързан с т.нар.“златна фадрома”.

Сега обаче отказа да даде повече детайли за сигнала, за който са информирали и ДАНС, пише Факти.бг.

Христанов коментира, че няма да се огъне. Вчера от "Има такъв народ" прочетоха декларация с информация за служебния министър на земеделието и храните за негови назначения и призоваха президента Илияна Йотова да поиска оставката му.

"Последните дни бяха наситени с безпрецедентни атаки. Чухме, че съпругата ми имала интереси в някакви лаборатории, което е клевета и измама. Много интересно, че тази атака съвпадна със сигнала до прокуратурата", посочи Христанов.

И допълни:

"Първият ни приоритет е прозрачност. Тази прекрасна сграда се превръщаше в задкулисие.
Ние гарантираме секторът да не бъде повлиян от смяната. Искаме да уверим всички, че ще се работи по график. Борбата с корупцията остава върховен приоритет. Колкото и месеца да имаме - три или шест, ние ще използваме всяка минута за общественото благо."

2 коментара
27 Февруари 2026 14:17 | ОТ пострадала
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Тоя от къде го изкопаха не знам- но е абсолютен галош.


27 Февруари 2026 14:19 | ОТ Иван
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

То както върви работата вие ставате заплаха за националната сигурност . Не вършите нищо само се оплаквате . Вземете и свършете нещо - времето ви изтича.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар