Колегиална подкрепа: Родни спортисти поздравиха Алберт Попов

30 януари 2019 10:09   3350 прочита
Снимка: Reuters

Българският скиор се представи отлично на втори пореден старт от Световната купа

Алберт Попов успя за втори пореден старт от Световната купа по ски алпийски дисциплини да достави огромна доза радост на почитателите на спорта у нас! След 9-ото си място в Кицбюел, вчера (29 януари) българинът стана 6-ти в нощния слалом в Шладминг.

След страхотното си представяне Алберт бе развълнуван и щастлив, а колегите и близките му го поздравиха още на пистата. Аплодисменти не липсваха и в социалните мрежи.

Друг "снежен" роден герой - носителят на Големия кристален глобус в сноуборда за 2015 г. Радослав Янков, веднага публикува снимка на алпиеца и добави аплодисменти.

Християна Тодорова - едно от момичетата от националния ансамбъл по художествена гимнастика, който спечели бронзов медал от олимпийските игри в Рио де Жанейро, също реагира светкавично и нарече Попов "Гордост за България".

За последно роден скиор се е класирал на 6-о място в старт от Световната купа през 1985 г. Тогава Петър Попангелов завърши на тази позиция в Парк сити.

източник: btvnovinite.bg