Канадският журналист Бунджамин Фулфорд: САЩ имат “машина за земетресения”

22 юни 2011 00:16   1 коментар   11291 прочита


Използват я да налагат политически решения в различни точки по света

Три месеца след голямото земетресение в Япония от 11 март и последвалото унищожително цунами, довело до ядрена катастрофа във Фукушима, в интернет пространството се актуализира една теория на канадския журналист Бунджамин Фулфорд, която гласи, че виновни за всичко са Съединените американски щати и тяхната програма HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program).

Според Фулфорд САЩ притежават “машина за земетресения” и най-вероятно я използват. Той намира любопитни съвпадения между опитите на Америка да наложи политически решения в различни точки по света, за което са спомогнали най-много... природните бедствия.

Теорията на Фулфорд напълно се вписва в естетиката на историите за Великата конспирация, но има елементи в нея, които успяват да разклатят скептицизма. Нещо повече - бивш финансов министър на Япония отчасти я потвърждава в едно свое интервю. Запитан защо е предал японската икономика в ръцете на група американски олигарси, министърът се оправдава със страха от “машината за земетресения”, с която разполага САЩ.

Така наречената машина е разположена в Аляска и по своята същност представлява изследователски проект на Университета в Аляска, финансиран от различни организации, включително и Министерство на отбраната. Тя е изградена от 180 антени, чиято мощност е 3600 киловата. Така конструиран, това е мощен източник за подаване на радиовълни, които достигат до йоносферата на дистанция 50 до 1 000 км от земната повърхност.

Управляемите ефекти от подобни манипулации биха могли да се използват с различни мирни и военни цели, пише италианският сайт ilPost. Той се е разровил в публичните документи на програмата HAARP, която претендира, че не крие тайни, а развива наука.

Според Бенджамин Фулфорд обаче с тази техника могат да бъдат предизвиквани циклони, цунами, земетресения, защото ако вкараш подобна радиовълна в тропическа буря, можеш да я направиш по-силна, а рикоширащият ефект на радиовълна с толкова огромна мощност може да окаже натиск върху земната повърхност. Знаете как звук с много висока честота може да счупи чаша. По същия начин могат да работят и тези антени, дава образно сравнение във видеото си Фулфорд.

Той припомня унищожителното цунами в Индонезия, точно във времето, когато САЩ се опитваха да убедят страната да отвори пролива Малака и да се включи в антитерористичния фронт. Земетресението в Мианмар също се оказа много навременно за САЩ, които през 2009 бяха като че ли изолирани от останалия свят. Точно по това време Индия и Китай водеха преговори за сътрудничество, Япония също водеше преговори за партньорство с Китай. Тогава китайският император на три пъти се срещна с японския лидер. В това време президентът Джордж Буш не бе имал среща с императора от 8 години, посочва журналистът.

1 коментар
22 Юни 2011 13:42 | диди
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

КАТО СЪБЕРЕ ЧОВЕК ДВЕ И ДВЕ НАИСТИНА ЗАЩО ВИНАГИ СЕ СЛУЧВАТ БЕДТСВИЯ В ДРУГИ СТРАНИ А АМЕРИКА ВИНАГИ ПОЧТИ Е ЗАПАЗЕНА . МАЙ ОСАМА СЪЩО Е СТИГНАЛ ДО ТОВА ЗАКЛЮЧЕНИЕ И Е РЕЩИЛ ВЪПРОСА ПО ДРУГ НАЧИН.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар