Желязков: Времето за анализи, времето за стиковане на политическото и професионалното ръководство на МВР приключи oтдавна.

12 юни 2025 12:32   2 коментара   4158 прочита


 

 

Времето за анализи, времето за стиковане на политическото и професионалното ръководство на МВР приключи oтдавна. Tрябваше до този момент да има такава синергия, която да адресира всички обществени настроения, обществени реакции за случаи, подобни като този във Варна. Това заяви министър-председателят Росен Желязков по повод случая, при който почина 36-годишен мъж.

Премиерът изтъкна, че държавата е единствената обществена организация с право да упражнява репресия, но само в рамките на закона. 

 

Според българския закон използването на сила и на помощни средства се прави само тогава, когато е абсолютно необходимо. Няма нищо видно от видеозаписите, което да налага разбирането, усещането за това, че е било абсолютно необходимо използването на каквато и да е форма на физическа сила, отбеляза Желязков. 

По разпореждане на премиера до края на утрешния ден ще бъде направена задълбочена проверка както в Министерството на вътрешните работи, така и в рамките на Министерството на здравеопазването по случая. 

 

 

Няма да се намесваме в разследването, няма да се произнасяме по въпроси, свързани с носенето на наказателна отговорност, но има много други отговорности в държавата -  административна, дисциплинарна и политическа отговорност, категоричен беше министър-председателят, цитиран от правителствената информационна служба. 

2 коментара
12 Юни 2025 16:17 | аз
Оценка:
10
 (
10
 гласа)

И твоето време трябва да приключи костинбродски мошенник.


12 Юни 2025 17:19 | Hhh
Оценка:
8
 (
8
 гласа)

Мамичката ти и змията алчна
Тоя е анти българин




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар