Байдън обяви край на пандемията от COVID-19 в САЩ

20 септември 2022 13:19   3203 прочита


Президентът Джо Байдън обяви край на пандемията от COVID-19 в Съединените щати. Това става въпреки, че броят на американците, починали от болестта, продължава да расте.

Статистиката показва, че средно над 400 американци умират от вируса всеки ден. В интервю за CBS Байдън призна, че все още има проблеми, но по думите му ситуацията бързо се подобрява,предава Нова телевизия.

През август американските власти удължиха до 13 октомври извънредното положение за общественото здраве, което е в сила от януари 2020 г. Повече от един милион американци са починали от коронавируса.


Още за: Байдън   ковид   САЩ   Още от: България и свят

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар