Марек победи Беласица на стадиона в Дупница

25 февруари 2024 17:32   17 коментара   5317 прочита

1:0 завърши Югозападното дерби в двадесет и втория кръг на Втора лига между Марек и Беласица.

Първото полувреме започна равностойно. Петричани показаха, че са дошли, за да се опитат да вземат максимума от мача. Още в началото Мариян Вангелов проби много добре отляво и подаде, но Аксел бе изпреварен и не успя да стреля.

Домакините отвърнаха с атаки предимно по левия фланг, където Атанас Карачоров се налагаше да играе предимно в защите и доведе до жълт картон за него в 13-ата минута.

В 18-ата минута комитите направиха много добра контраатака, но силния удар на Аксел от границата на наказателното поле бе блокиран от защитник на Марек. От ъгловия удар последва много опасно центриране, но двама играчи на Беласица се разминаха с топката на далечната греда и не последва изстрел към вратата на дупничани.

В 31-ата минута щабът на Беласица имаше сериозни претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени. Шамкалов бе изведен по левия фланг, напредна добре и пробва центриране в наказателното поле. Веселин Любомиров блокира топката с крак, като след това тя докосна ръката му.

В предпоследната минута на първата част домакините стигнаха до добър шанс. След атака отдясно топката бе центрирана в опасна близост до вратата, Колев надигра своя противник и стреля с глава, но Кирил Георгиев спаси с вещина.

Така първото полувреме завърши при резултат 0:0.

Втората част започна с натиск на домакините, който доведе до изпълнение на пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Капитанът на Марек стреля опасно, но топката премина встрани от вратата.

Резултатът бе открит в 51-ата минута след много груба грешка на защитник на Беласица, от която гостите се възползваха. Голмайстор стана Иван Колев.

Малко по късно Марек имаха нова възможност за гол, но врататрят на Бела направи отлично спасяване.

Гостите се опитаха да измъкнат поне точка и натиснаха отбора на Марек, който предимно бавеше играта, но Запро Динев нямаше шанс като първо беше пресиран в наказателното от двама защитника и не успя да нанесе удар, а малко по-късно негов удар от въздуха беше зрещилно спасен от вратаря на домакините.

Така завърши и този мач. Марек остава на третото място, като се доближи до Спартак Варна, а Беласица заема 14та позиция и им предстои тежко гостуване във Варна.