Боксов клуб „Пирин“ зае второ отборно място в Държавното първенство по бокс, което се проведе в Благоевград

18 октомври 2023 13:43   1 коментар   4767 прочита

Над 200 състезатели от цялата страна мериха сили в Държавното първенство по бокс за юноши – ДЛОП - II кръг, което се проведе в Благоевград.

Спортисти от общо 55 клуба демонстрираха техники и умения на ринга в зала „Скаптопара“, а най-добрите от тях бяха отличени с купи и медали.

Благоевград бе представен от боксьори, възпитаници на два спортни клуба.

БК “Пирин” взе участие с 15 състезатели, като спечели 5 призови места.

Кирчо Димитров стана шампион в категория 66 кг, Емил Кръстев - шампион в супертежка категория +90 кг, Алекс Кисов се класира 2-ри в категория 80 кг, а Самуел Димитров (70 кг) и Венци Митев (75 кг) завоюваха бронзови медали. Така Боксов клуб „Пирин“ зае второто място в отборно класиране.

Освен петимата медалисти от БК „Пирин“ в състезанието участваха още Мартин Йорданов (кат. 44 кг), Давид Стоилов (кат. 50 кг), Димитър Ветерски (кат. 57 кг), Кирил Златков (кат. 57 кг), Михаел Кацаров (кат. 60 кг), (Георги Медникаров кат. 60 кг), Красимир Малев (кат. 63 кг), Ангел Петров (кат. 63 кг), Георги Оптокаров (кат. 66 кг), Ангел Груйчев (кат. +90).

БК „Ротунда“ беше представен достойно от шестима състезатели - Евгени Стоянов 42 кг, Илиян Калайджийски 42 кг, Лоренцо Иванов 60 кг, Васил Николов, Данаил Милчев (63 кг), Давид Маринов в категория до 75 кг.

По време на първенството Илиян Калайджийски заслужи бронзов медал.

В категория до 42 кг от БК „Ротунда“ взеха участие Евгени Стоянов и Илиян Калайджийски, като последният заслужи бронзов медал.

Организатори на събитието, което протече в рамките на 5 дни, са БК „Пирин“ и Община Благоевград.

Още за: бокс   Благоевград   Още от: Спорт