Беласица победи Монтана като гост в дебюта на Даниел Моралес

20 април 2024 21:35   17 коментара   13199 прочита

Беласица (Петрич) успя да надделее над борещия се за промоция в А група отбор на Монтана с 3:1 в изключително динамичен и открит двубой.

Първото полувреме премина равностойно с открита игра на двата тима, без много положения. Комитите имаха шанс да открият чрез Мариян Вангелов, но топката облиза страничната греда. Домакините също имаха една ситуация, в която неточен удар от техен футболист излезе в аут.

Така дойде момента в 36-та минута, когато Аксел подаде на фланга на Васил Божинов, който веднага потърси надиграване, преодоля футболист на домакините и майсторски насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Монтана за 0:1.

Така Беласица се оттегли за почивка при резултат 0:1.

Второто полувреме стартира чудесно за Бела, с бърза контраатака Мариян Вангелов открадна топката и излезе сам срещу вратаря, реши да подава, не постъпи егоистично и непокрития Димитър Иванов не избърза с решението си, залъга защитник на Монтана, след това и вратаря и в 49-та минута отбеляза на празна врата за 0:2.

Веднага след това се получи леко изнервена ситуация и голмайсторът Иванов получи жълт картон, като беше заменен от Запро Динев.

Домакините опитаха да се върнат в мача, главният съдия отсъди дузпа в тяхна полза и така резултатът стана 1:2.

След отбелязването на гола от Монтана, футболистите на Бела контраатакуваха веднага със Запро Динев, който надбяга футболист на Монтана и малко преди границата на наказателното поле беше съборен. Тъй като бе сам срещу вратаря, главният съдия изгони играча на домакините и така Монтана доиграха мача с 10 човека.

Това отвори големи пространства в тяхната игра, които бяха използвани умело от Беласица. Гостите владееха дълги периоди от мача топката, подаваха си и имаха няколко възможности за гол, без да реализират.

Така дойде 90 ч-та минута, когато влезлият като смяна Андон Гущеров матира защитата на домакините с прекрасно попадение, получи топката в наказателното поле и майсторски финтира вратаря, като отбеляза за 1:3.

До края Бела владееше топката и закономерно затвори мача с така важния успех.

След днешния двубой, Беласица се красива на 13 място във временното класиране с 34 точки.

В следващия кръг комитите приемат отбора на Черноморец Балчик в Петрич.

Още за: Беласица   мач   Още от: Спорт