15-годишните надежди на ВК Благоевград заеха трето място в Казанлък

15 април 2014 16:08   2 коментара   12278 прочита

Момчетата от волейболен клуб Благоевград записаха престижно класиране на турнир в Казанлък. Възпитаниците на Васил Тасков заеха трето място в крайното класиране, което ги изпрати на допълнителен зонален турнир за класиране на републиканските финали. В първата среща благоевградчани се изправиха срещу домакините и загубиха с 2:3 гейма. Домакинския фактор във всяко едно отношение се оказа решаващ за загубата на гостите. Във втората среща ВК Благоевград срещна ЦСКА, като в този турнир зелено-белите бяха единствения отбор, който съумя да им окаже някаква съпротива. При резултат 1:0 гейма за тях, втория гейм нашите момчета водеха през цялото време, но за жалост не можаха да го затворят и го изгубиха драматично с 25:27 точки, а от там и мача с 0-3 гейма. В третата среща с отбора на Родина Суворово, благоевградчани спечелиха чисто с 3:0 гейма. ВК Благоевград очаква съперниците, датите и къде ще се състои допълнителния турнир.