Пирин надви ЦСКА, взе първа историческа победа в София

12 април 2024 22:19   31 коментара   15579 прочита
сн. startphoto.bg

ЦСКА загуби на стадион "Васил Левски" от Пирин Благоевград с 1:2. Това се оказа историческа първа победа на "орлетата" при гостуване на "червените" в София. По този начин ЦСКА на практика загуби шансове за първото място. Мачът завърши с бурни викове "Оставка" от феновете на ЦСКА насочени към старши треньора Нестор Ел Маестро.

Пирин от своя страна взе изключително важни три точки, с които се отдалечиха от местата, които носят директно изпадане във Втора лига, предаде dsport.bg.

"Орлетата" поведоха в 14-ата минута, когато, след центриране от ъглов удар, Георги Върбанов продължи топката с глава и Виталийс Ягодинскис от няколко метра отбеляза първото попадение в мача. Домакините изравниха в 25-ата минута, когато Фернандо Каранга с глава насочи топката във вратата на ЦСКА.

"Орлетата" поведоха в 79-ата минута. Тогава Иван Тасев получи топката, напредна и стреля страхотно от границата на наказателното поле и вкара топката в горния ляв ъгъл на Густаво Бусато.

Във 2-ата минута домакините направиха не лоша атака, Тибо Вион центрира отляво, но защитник на гостите изби в тъч. Минута по-късно Тобиас Хайнц стреля от дистанция, но той бе слаб и попадна в ръцете на Максим Ковальов.

В 4-ата минута Пирин направи много добра атака. Иван Тасев получи топката отдясно, надбяга защитник и центрира, Бусато успя да пресече топката преди Юго Комано, но след това попадна у Абу, стреля, но Бусато отново скъси дистанцията и спаси.

В 7-ата минута ЦСКА пропуснаха златен шанс. След центриране в наказателното поле топката стигна до Данило Астрлия, който стреля от дистанция от няколко метра стреля мощно, но Виталийс Ягодинскис направи чудесен шпагат и спаси вратата си.

След още 5 минути игра "червените" направиха добра атака, която завърши с удар на Хайнц от воле, но шутът му бе блокиран.

Пирин поведе в 14-ата минута. "Орлетата" имаха възможност да изпълнят ъглов удар, след центрирането Георги Върбанов продължи топката с глава и Виталий Ягодинскис успя от няколко метра да вкара от близко разстояние за 0:1.

В 22-ата минута Пирин направи добра контраатака, Иван Тасев бе изведен зад защитата на ЦСКА, стреля от дистанция, но стреля в аут.

В 25-ата минута ЦСКА изравни. След центриране от ъглов удар на Тибо Вион Фернандо Каранга насочи топката с глава и отбеляза за 1:1.

Тобиас Хайнц изпълни добър пряк свободен удар в 37-ата минута, но Ковальов изби.

В 40-ата минута Данило Асприля получи топката отляво, стреля мощно, но уцели напречната греда.

След още 3 минути игра Марселино Кареасо стреля от десетина метра, но Ковальов спаси.

Минута преди почивката Пирин също създаде добра възможност, Юго Комано получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля, но Густаво Бусато излезе, скъси дистанцията и изби в корнер.

Второто полувреме започна с добра възможност за Пирин, след като Иван Тасев бе изведен, влезе в наказателното поле и стреля, но изпрати топката в левия страничен стълб.

След минутка Юго Комано стреля от границата на наказателното поле, но Густаво Бусато спаси.

Амос Юга направи страхотен пропуск в 55-ата минута. След центриране от ъглов удар Амос Юга стреля опасно с глава, но не уцели вратата.

Постепенно футболистите на ЦСКА опитаха да наложат по-сериозен натиск спрямо своя съперник.

В 70-ата минута гостите изпълниха ъглов удар, Моду Диание стреля с глава, но изпрати топката в ръцете на Бусато.

15 минути преди края на мача Хайнц стреля опасно с глава, но топката мина покрай вратата.

В 77-ата минута в игра се завърна Брадли Де Нойер, който дълго време лекуваше контузия.

Пирин поведе в 79-ата минута. Иван Тасев получи топката отляво, Браян Кордоба изгледа рейда на Тасев, който стреля страхотно от границата на наказателното поле и изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Бусато - 1:2.

В 90-ата минута Матиас Фаетон стреля от дистанция, но Ковальов я хвана.

Във втората минута на продължението Джонатан Линдсет стреля от дистанция, но Ковальов направи прекрасно спасяване.

В края на мача виковете "Оставка, оставка" огласиха стадион "Васил Левски".

Още за: Пирин   ЦСКА   Победа   Още от: Общество