Златните момчета и момичета на “GD Sport” с 4 титли, Ив. Урдев втори на Балканите

29 юли 2009 00:20   14518 прочита
Кметът на Варна К. Йорданов /най-вляво/ горещо подкрепяше Ивайло, треньорката Е. Георгиева и останалите триатлонисти от “GD Sport”

Националът-шампион и треньорката Е. Георгиева с покана за маратона на Охридското езеро

Златните момчета и момичета на благоевградския “GD Sport” завършиха ударно сезона с 4 златни и един бронзов медал на държавното първенство по класически триатлон във Варна. При най-малките до 10 г. Валя Щерева детронира шампионката Христина Караколева, която я изпревари преди седмица на спринтовата дистанция във Велинград. Иво Балабанов остана ненадминат при 12-годишните. Никакви шансове за съперничките си не даде в надпреварата на 14-годишните Станислава Стоянова. В по-горната възрастова група до 16 г. титлата заслужи националът Ивайло Урдев, а с бронза се окичи Станислав Щерев, който повтори постижението си от Велинград.
Резултатите от националния ни шампионат в морската столица бяха валидни и за балканиадата при юношите и девойките. В подреждането на най-добрите млади триатлонисти на полуострова Ив. Урдев зае второто място в конкуренцията на 25 състезатели от Гърция, Румъния, Сърбия и България и е трети в международния старт /миниподобие на европейската купа при мъжете и жените/.

Още за: триатлон   GD Sport   медали   Още от: Спорт