Закриха първия турнир по футбол за деца в Сандански

24 август 2013 17:10   6041 прочита

Тимът на Ботев (Пловдив), родени 1999 г., спечели международния турнир в Сандански след изключителна драма срещу Левски на финала. Редовното време завърши 3:3, а при 11-метровите удари "канарчетата" на треньора Румен Байрев излязоха победители с 5:4. Двата съперника се изправиха в своеобразен финал за купата в последния ден на надпреварата.

Те имаха равни точки, а "жълто-черните" водеха в класирането с по-добра голова разлика. Първото полувреме бе изцяло за Ботев - "канарчетата" поведоха с 3:0 с един гол на Георги Стайков и два на Мартин Татаров, който стана голмайстор на надпреварата с девет попадения. Пловдивчани пропуснаха и още положения. След почивката Левски демонстрира характер и успя да върни пасива, като резултатът стана 3:3 в самия край!

Два пъти - за 1:3 и 3:3, се разписа Станислав Иванов, а веднъж Иван Калайджийски. Домакините на турнира решиха победителят да бъде определен с дузпи. При последния от първите пет опита "сините" имаха възможност да затворят драмата, но топката срещна гредата - отново 3:3! Последваха нови удари, като в крайна сметка възпитаниците на Румен Байрев триумфираха, а вратарят Евгени Бакларов хвана решителен шут и си заслужи индивидуалното отличие за №1 на своя пост.

Турнирът, в който участваха 6 отбора, играли всеки срещу всеки в една група, бе закрит от кмета на града Андон Тотев. На трето място останаха македонците от Пелистер (Битоля), четвърти - Янтра (Габрово), пети Беласица (Петрич), а последната позиция остана за домакините от Вихрен (Сандански).