Юношите на “Пирин 2001” надвиха орлетата, треньорите не дадоха на футболистите да се напият с вода в жегата

05 септември 2009 00:20   19047 прочита
Ст. Костов извежда с капитанската лента “Пирин 2001” на терена за дербито

Синът на екснаставника Йордан Костов - Станислав, вкара победния гол, Войнов-младши цели гредите

“Пирин 2001” надви с 1:0 съгражданите от “Пирин” в голямото дерби на първия кръг в сборната юношеска група на старшата възраст в Югозапада. Няколкостотин надъхани фенове на градските съперници се изсипаха на базата в село Покровник, но и на терена, и по трибуните феърплеят бе над всичко. За сблъсъка в състава на домакините се завърна на време националът Мартин Иванов, който в продължение на 10 дни изкара проби в английския “Суиндън” и ще чака в родината решението на албионците за евентуален трансфер. В следобедния пек главният рефер на двубоя Иво Герасимов и дежурният делегат Янко Тасев напразно призоваваха наставниците на двата отбора Ивайло Андонов и Илко Христов да разрешат на футболистите си кратка почивка за по глътка вода в средата на всяко от двете полувремена. Единствения гол отбеляза капитанът на “Пирин 2001” Станислав Костов в 48-та мин. Синът на екстреньора на орлетата в близкото минало Йордан Костов елиминира цялата защита в зелено-бяло с двойно като за учебник със съотборник и с безупречен изстрел по диагонала не остави шансове на вратаря Стойков. Уникален малшанс преследваше влезлия на смяна Любомир Войнов, който на два пъти нацели гредите. Зрители с тънко чувство за хумор побързаха да препоръчат на бащата Христо Войнов да даде курбан против уроки. През голяма част от срещата момчетата на Ив. Андонов държаха мача под контрола си, но пропиляха половин дузина стопроцентови голови възможности.

Още за: юноши   ПФК Пирин   ФК Пирин 2001   Още от: Спорт