Юношата-беглец от Благоевград Ил. Христов вкара нови два гола за мъжете на “Ботев”

01 октомври 2010 00:16   2856 прочита
Ил. Христов
Ил. Христов

Ил. Христов

Юношата на благоевградските орлета Илиян Христов продължава да прави фурор в мъжкия тим на фалиралия “Ботев” /Пд/, където премина през лятото против волята на родния си клуб. Младокът, когото специалистите единодушно определяха като един от най-големите таланти в ДЮШ на “Пирин” за последната декада, вкара нови два гола за канарчетата в двубоя им за купата на България срещу “Димитровград” пред над 3000 фенове на стадион “Христо Ботев” под тепетата. Гостите обаче демонстрираха по-здрави нерви при дузпите и попариха мегаломанските амбиции на пловдивчани да пробият в евротурнирите чрез втората по сила футболна надпревара у нас.

Гласовитата домакинска агитка посърна още преди почивката след головете на Васил Сантов в 22-та и на капитана Петър Станев-Царицата в 43-та мин. През второто полувреме Ил. Христов върна своите в мача за по-малко от 5 минути. След час игра тийнейджърът простреля от упор мрежата на противника в горния ляв ъгъл, а скоро след това майсторски засече центриране на Красимир Кръстев. До края голмайсторът и съотборниците му се скъсаха от пропуски и равенството 2:2 се запази. От бялата точка Хаджифейзула и Кръстев не улучиха целта, от димитровградчани сгреши само Хаджистоянов и “Ботев”, който се възроди с лиценза на “Металик” в третия ешелон, се озова рано извън борда.